16.01.2021 İSTANBUL PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ VE TAHMİNLERİ

 

Bu aralar biraz aralıklı yazabiliyorum.Yazdığım zaman da en iyi incelemeyle en iyisini vermeye çalışıyorum.Destekleriniz için teşekkür ederim…

 

1.KOŞU : 1-3

Koşuya katılan 6 attan 5 tanesi Kaizbert yavrusu veya Kaizbert torunu.Arap atçılığımız gitgide Kaizbert’in hegamonyası altına giriyor.

Bilinen güç ve performanslarıyla ORHUN KAAN ve KÖYAĞASI DEMİR rakiplerinin önünde görünüyor.Ancak günlük form durumlarına göre birbirine yakın güçteki her Kaizbert yavrusunun diğerini geçebileceği de unutulmamalı.

 

 

2.KOŞU : 

Yaşça büyük rakipler yanında start alacak olmasına rağmen yarış dereceleri itibariyle bu grubu da geçebilecek güce sahip olduğunu gördüğümüz İDİLKIZ koşunun favorisidir.

4 Aylık aranın ardından 2 koşu gören kalite GÖKÇEHATUN ve son koşusunda Kocakaya’nın pilotajını hiç beğenmediğim, bu sefer Hışman ile daha etkili olabilecek ROMAN OLUR favoriye en ciddi rakipler olacaktır.

Son koşularında geliyorum sinyalleleri veren HİLALEDA ve İzmir kum pistindeki son koşusunu hiç dikkate almadığım, sentetik pisti seven SİNOPLU MERVE de ihmale gelmeyecek kısraklar olarak göze çarpıyor.

 

 

3.KOŞU : 

Bu pist ve mesafede en iyi dereceye sahip olan VOLTA ve bu aralar çok formda olan, bomboş kilolu BOZDAĞ BEYİ ilk planda dikkate alınması gereken safkanlar.

Yarışı forse edebilirse bir beyaz bayrak-ayna yapabilecek HANDSOME HERO ve gününde olursa güzel düzlük sprintiyle kazanabilecek ZLATIBOR da ihmale gelmez.

 

 

4.KOŞU : 

Sert gruplardaki yarışları sonrası bu sefer müsait grubu bulan BEYHAKAN , Arap atı ustası jokeyi Mehmet Kaya ile koşunun doğal favorisidir.

Kaizbert torunu olup, sert gruptaki son koşusunu dikkate almadığım BUZ KRALI ve sentetik pistteki ilk yarışında süper koşup, 4 boy farkla kazanan HAVZALI favoriye en ciddi rakipler olacaktır.

Son koşularında az farkla ikinci-üçüncü kalan KARAKAPLI ve KRAL ABUZER de bir sürpriz yapabilecek kapasiteye sahip safkanlar.

 

 

5.KOŞU : 

İlk koşusunu kazandıktan son KV-7 koşuda 7 atta 7.olmasına rağmen yakın ara bitiren ve bu pisti çok seven Doku’nun yavrusu olan HARD NOT TO LOVE koşunun favorisidir.

Yaroş dereceleri itibariyle bu grubu da geçebilecek güce sahip gözüken MISS AKASYA , kendisini çok iyi tanıyan jokeyi Gökhan Gökçe ile favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Son koşusunda iç kulvarda kalmasa yarışı kazanabileceğini düşündüğüm PASSION RUNNER da müsait kilosuyla ihmale gelmez.

 

 

6.KOŞU :

Kocaeli pistinde katıldığı son koşusunda gereksiz kamçı yediği için atın da biraz temposunun bozulduğunu düşündüğüm , bu sefer Duty Beauty yerine kendisini tercihleyen Mehmet Kaya ile start alacak THE FIRE GIRL ‘ün seveceğini düşündüğüm sentetik pistte kazanmasını bekliyorum.

THE FIRE GIRL BANKO.

 

 

7.KOŞU :

5 Aylık aranın ardından 62 kg ve 63 kg ile katıldığı koşulardaki başarısız neticelerini hiç dikkate almadığım, 2021 yılı ile şatlar sıfırlanınca müsait kiloyu ve grubu bulan GOLDEN PASS , geçen sene Beyond Redemption, Azmantor ve Aybars gibi güçlü rakipleri geride bıraktığı pist ve mesafede bu kez çok şanslıdır.

GOLDEN PASS BANKO.

 

 

ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.Ayak : 10-1-8-5-9

2.Ayak : 3-10-2-5

3.Ayak : 5-2-1-7-4

4.Ayak : 3-4-6

5.Ayak : 9 (THE FIRE GIRL)

6.Ayak : 5 (GOLDEN PASS)

Kupon Tutarı : 21 TL

BOL ŞANSLAR...

 

1)Sitemiz takipçilerinin/ ziyaretçilerinin hazırladığı/yatırdığı/oynadığı kuponların içeriği , tutarı , kazançlı olup olmaması sebebiyle sorumluluk ve inisiyatif tamamen kupon sahibinindir. Sitemizin bu konuda sorumluluğu bulunmaz, bulunamaz. Yukarıdaki tahmin ve yorumlar sitemiz yazarı/yazarlarının görüşlerini takipçilerimize/ziyaretçilerimize bildirmek amaçlı olup, kupon yapmaya teşvik ve/veya yorumlarda/tahminlerde adı geçen safkanlara yönlendirme amacı taşımaz.

2)SerenKaranimo.com sitesinde yer alan içerik, haber, analiz ve yorumlar,  site sahibinden izin alınmadan ve kanunen belirlenen telif koşulları yerine getirilmeden, sosyal medya, yazılı medya ve görsel medyada kısmen ve/veya tamamen başka bir kişi, grup veya kuruluşun yayınıymış gibi yayınlanamaz, alıntı yapılamaz.

Aksini yapanlar hakkında, '5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Kanunu'  nun İlgili Maddeleri ve  '5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu' nun İlgili Maddeleri Gereğince' yasal işlem başlatıp, maddi ve manevi tazminat isteme hakkımız mahfuzdur.  

SerenKaranimo ©