20.12.2020 İSTANBUL PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ VE TAHMİNLERİ

 

5.KOŞU : 

Neredeyse aynı pist ve mesafede, aynı kilo, aynı takı ve aynı jokeyle koştuğu son iki yarışında taban tabana zıt performans gösteren YAHYABEY GÜLÜ , bu sefer bir önceki koşusundaki ikinciliği gibi koşarsa bomboş kilosuyla kazanabilir.

18 Kasım tarihinde bu pistte start aldığı koşuyu 62 kg ile kazanmışlığı olan ve bu sefer uygun grubu daha hafif kiloyla bulan GÜLÜŞLÜ ve son koşusu parlak olup, bomboş kiloyu da bulan Turbo yavrusu ALTIN SUYU da bu koşuyu kazanabilecek kısraklar.

Rakiplerine göre kilo farkı artmış olsa da güzel formuyla SİNOPLU MERVE ve formda Kaizbert yavruları kontenjanından ÖNCÜPINAR da ihmale gelmez.

Zaman zaman uzun mesafeli koşularda form sıçraması yapıp, dikkatsiz kuponları çöpe attıran SANAY da tatlı bir sürpriz yapabilir.

 

 

6.KOŞU :

Son koşusunda 2.olurken, aynı gün diğer Maiden koşuyu kazanan Captain Marvel’dan yaklaşık 1 sn (5-6 boy) daha iyi derece yapan MISS AKASYA koşunun doğal favorisidir.

Son koşusunda eksik koşsa da çok iyi bir orijine sahip olan PICCOLO ve son koşusuna göre mesafenin 200 mt kısalmış olması lehine olacak, ayağına çabuk Queen Amidala ‘nın yavrusu QUEEN STAR favoriye en ciddi rakipler olacaktır.

Son koşusunda 4 boy startta kalınca etkisiz kalan ancak önceki koşularında bu grubun üzerindeki safkanlarla başa baş mücadele eden ANCK SUNAMUM ve sentetik pistteki idmanlarında çok iyi dereceler yapan CANAN HANIM da koşunun sürprizini yapabilir.

 

 

7.KOŞU :

Son 1 ay içerisinde Kocaeli, Bursa, Ankara, İzmir gibi uzak lokasyonlu  4 farklı hipodromda 4 yarış koşan LORD OF TIME , bu mükemmel!!! koşu planlamasına rağmen 2 kez kazanma başarısı gösterdi. Sentetik pistte bugüne kadar 2 kez koşup 1 kez tabela içinde yer alan safkan bu sefer İstanbul’da nasıl koşacak, hep beraber göreceğiz.Güzel formu ve usta jokeyinin tercihlemesiyle ilk şans verilebilir.

Yarış hayatında 20 kez koşan ZALDIR bu koşuların 18 tanesinde 56,5 kg ve üstünde start almıştı. Kalan 2 koşudan bir tanesini ise bugün start alacağı 53 kg ile kazanmıştı.Bugün uygun grupta boş kilosuyla bir kez daha kazanabilir.

Ağır kilodan etkilendiği son yarışını hiç dikkate almadığım YAŞAMA SEVİNCİ ve uzun mesafede start aldığı 2 yarışı da iyi olan , bugün bir sürpriz yapabilecek WILD OCEAN da dikkate alınmalıdır.

 

 

8.KOŞU :

Geçen sene G2 Tay Deneme Koşusu’ndaki başarılı üçüncülüğü  sonrası 3 yaşlılığı için umut vaat eden ancak bu seneye iyi başlayamayınca bir nebze hayal kırıklığı yaratan MAGIC MAN , son koşusunda bu pist ve benzer mesafede KV-6 kazanarak düzeldiğini kanıtladı.Pilotajda sıkıntı yaşanmazsa, sevdiği pist ve mesafede , uygun rakipler yanında kazanmasını bekliyorum.

MAGIC MAN BANKO. 

 

 

9.KOŞU :

Özellikle taylığında çok başarılı olan klas kısrak Sars’ın koşan ilk yavrusu olan SECRET TO SECRET ilk koşusunda güzel bir ikincilik yapmıştı.İdman pistindeki güzel derecelerinden form ve kondüsyonunu arttırdığını gösteren tay koşunun favorisidir.

Son iki koşusuna hiç önem vermediğim, sentetik pisti seven PEAKY BLINDERS ve Magician yavrusu olması dikkat çekici olan, ilk koşusunda da Ankara çim pistinde iyi koşup tabela yapan SEA OF WONDERS favoriye sert rakip olacaklar.

 

 

10.KOŞU :

Bu pist ve mesafede start aldığı 29 Kasım tarihli koşusunda 7.olmasına rağmen kazanan safkana yakın bitiren formda Kaizbert torunu ARAPOVİC , son 8 yarışında beraber start aldığı aprantisiyle iyi koşacağı mesafede çok şanslıdır.

ARAPOVİC BANKO.

 

 

2.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.Ayak : 7-6-9-2-1-3

2.Ayak : 6-9-10-2-4

3.Ayak : 6-7-3-9

4.Ayak : 5 (MAGIC MAN)

5.Ayak : 9-6-8

6.Ayak : 5 (ARAPOVİC)

Kupon Tutarı : 25 TL

BOL ŞANSLAR...

 

1)Sitemiz takipçilerinin/ ziyaretçilerinin hazırladığı/yatırdığı/oynadığı kuponların içeriği , tutarı , kazançlı olup olmaması sebebiyle sorumluluk ve inisiyatif tamamen kupon sahibinindir. Sitemizin bu konuda sorumluluğu bulunmaz, bulunamaz. Yukarıdaki tahmin ve yorumlar sitemiz yazarı/yazarlarının görüşlerini takipçilerimize/ziyaretçilerimize bildirmek amaçlı olup, kupon yapmaya teşvik ve/veya yorumlarda/tahminlerde adı geçen safkanlara yönlendirme amacı taşımaz.

2)SerenKaranimo.com sitesinde yer alan içerik, haber, analiz ve yorumlar,  site sahibinden izin alınmadan ve kanunen belirlenen telif koşulları yerine getirilmeden, sosyal medya, yazılı medya ve görsel medyada kısmen ve/veya tamamen başka bir kişi, grup veya kuruluşun yayınıymış gibi yayınlanamaz, alıntı yapılamaz.

Aksini yapanlar hakkında, '5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Kanunu'  nun İlgili Maddeleri ve  '5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu' nun İlgili Maddeleri Gereğince' yasal işlem başlatıp, maddi ve manevi tazminat isteme hakkımız mahfuzdur.  

SerenKaranimo ©