• 18 Ağustos 2020 Salı
  • Ankara

İKRAMİYE TUTARI: 2900 TL

 

18.08.2020 ANKARA PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 

Ağır kilolarına rağmen , farklı performanslarıyla diğer safkanlardan ayrılan HIZLI KURUŞ , ATİKSOYLU ve KOPKAPTAR ilk planda şans verilmesi gereken safkanlar.

Uzun mesafede iyi koşan ve kilo avantajı da olan AYTEK ve NUDA da ihmale gelmez.

Geniş Kuponlara , tam HEPSİ yapılabilecek bir koşu.

 

 

2.KOŞU : 

Bugüne kadar göstermiş olduğu performans ve yarış dereceleri itibariyle MOONLIGHT SONATA koşunun doğal favorisidir.

Yarış hayatının başlarında çok başarılı olan Serenity’nin anneden kardeşi olan ve ilk koşusu da gayet iyi sayılabilecek PRENSES ZÜLAL favoriye en ciddi rakip olacaktır.

İdmanlarında oldukça iyi dereceler yapan DEMİR İNCİ de ihmale gelmez.

 

 

3.KOŞU : 

G2 Yarıştaki başarısız neticesini hiç dikkate almadığım, Ankara kum pistinde benzeri denk gruplarda her zaman etkili koşan TUANAHANIM , uygun grupta bir kez daha kazanabilir.

TUANAHANIM BANKO.

Geniş Kuponlara , bu pist ve mesafede sürpriz bir sonuçla kazandığı son yarışının derecesi bu rakiplerini de geçmeye yetebilecek KIŞMASALI , uygun grupta start alacak  ÇİVİCİ ve MARDİNLİ de yazılabilir.

 

 

4.KOŞU : 

Ankara Takip Atlarımız’ dan birisi olan ve son koşusunda stili rakibi Pilevneli’den etkilenip yarışın liderliğini alamayınca düzlük sprintine kalan, buna rağmen güzel bir üçüncülük yapan AGAH , bugün yarışın başında liderliği alıp, bir beyaz bayrak-ayna yapabilir.

AGAH BANKO.

 

 

5.KOŞU : 

Son koşularında daha güçlü rakiplerle mücadele edip, başarılı neticeler alan CANBEŞİRCAN koşunun net favorisidir.

Sekiz aylık aranın ardından gördüğü 3 yarışla form ve kondüsyonunu arttıran CECELİ , çim pisti seven FIRTINA ELMAN ve GÜNPINAR favoriye en ciddi rakipler olacaklar.

Son koşusunu pek dikkate almadığım, uzun Ankara düzlüğünde kuvvetli sprint yapabilecek ADAHAN da ihmale gelmez.

 

 

6.KOŞU :

Sert gruplarda benzer kilolarla katıldığı yarışlarında tabela dışı kalsa da zorlu rakiplerle başa baş mücadele eden GO WING formda aprantisiyle koşunun favorisidir.

Son 2 koşusunu da kazanan formda JUNO MONETA ve bu pist ve mesafede 3.kaldığı bir önceki koşusunun derecesi bu grubu da geçmeye yetebilecek SİN favoriye en ciddi rakipler olacaklar.

Son koşusunda ağır kilodan etkilendiği için tabela dışı kalan SPIRIT OF THE SKY da bu sefer Halis Karataş ile ihmale gelmez.

 

 

7.KOŞU :

Değişik koşu senaryolarına göre hemen her kısrağın kazanma şansının olduğu ve genelde favori safkanların kazanamadığı grupta en mantıklı seçenek HEPSİ yapmak.

 

 

8.KOŞU :

Start çıkışı ve yarış içi birkaç tampon yemesine rağmen koşuyu kamçı vurmadan ve hatta jokeyi çok ciddi çalışma yapmadan 6 boy farkla ve iyi bir dereceyle kazanan ÖVÜNÇ , sertleşen rakiplerine rağmen bir kez daha kazanabilir.

ÖVÜNÇ BANKO.

 

 

9.KOŞU :

Hayatının ikinci koşusunda, ilk kez çıktığı çim pistte Quick Rhythm-Moonlight Sonata arkasında kafa burun 3.kalan MANDALORIAN , bu sefer çok uygun grupta Maiden’dan çıkabilir.

MANDALORIAN BANKO.

Geniş Kuponlara , ilk yarışındaki dördüncülüğü gayet iyi olan SHANNARA , Kapalı Gözlük ilavesiyle bu kez daha etkili olabilecek, Hasafet’in anneden kardeşi POPULAR CITY ve bu sefer Kulaklı takısı olmadan belki de farklı koşabilecek Galileo torunu GALILEO GIRL de yazılabilir.

 

 

10.KOŞU :

Kocaeli pistinde kazanarak beni yanıltmayan ÖZGÜR REİS devam eden güzel formuyla Ankara kum pistinde de ilk şansa sahiptir.

Kısa-orta mesafeli kum pist koşularını başarılı safkanı BARTOLOMEO ve bu aralar güzel bir form yakalayan JAMES favoriye en ciddi rakipler olacaklar.

 

 

1.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.Ayak : 1-2-3-5-6    / 4-7-8

2.Ayak : 6-7-3

3.Ayak : 2 (TUANAHANIM)    / 7-1-4

4.Ayak : 2 (AGAH)

5.Ayak : 4-5-3-2-6

6.Ayak : 1-4-3-2

Ekonomik Kupon : 21 TL

Geniş Kupon        : 134 TL

İkramiye                : 662 TL

 

2.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.Ayak : 4-5-3-2-6

2.Ayak : 1-4-3-2

3.Ayak : 1-3-4-5-6-7-8

4.Ayak : 6 (ÖVÜNÇ)

5.Ayak : 4 (MANDALORIAN)   / 8-6-3

6.Ayak : 6-8-7

Ekonomik Kupon : 30 TL

Geniş Kupon        : 117 TL

İkramiye                : 2.238 TL

BOL ŞANSLAR...

 

1)Sitemiz takipçilerinin/abonelerinin hazırladığı/yatırdığı/oynadığı kuponların içeriği , tutarı , kazançlı olup olmaması sebebiyle sorumluluk ve inisiyatif tamamen kupon sahibinindir. Sitemizin bu konuda sorumluluğu bulunmaz, bulunamaz. Yukarıdaki tahmin ve yorumlar sitemiz yazarı/yazarlarının görüşlerini takipçilerimize/abonelerimize bildirmek amaçlı olup, kupon yapmaya teşvik ve/veya yorumlarda/tahminlerde adı geçen safkanlara yönlendirme amacı taşımaz.

2)SerenKaranimo.com sitesinde yer alan içerik, haber, analiz ve yorumlar,  site sahibinden izin alınmadan ve kanunen belirlenen telif koşulları yerine getirilmeden, sosyal medya, yazılı medya ve görsel medyada kısmen ve/veya tamamen başka bir kişi, grup veya kuruluşun yayınıymış gibi yayınlanamaz, alıntı yapılamaz.

Aksini yapanlar hakkında, '5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Kanunu'  nun İlgili Maddeleri ve  '5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu' nun İlgili Maddeleri Gereğince' yasal işlem başlatıp, maddi ve manevi tazminat isteme hakkımız mahfuzdur.  

SerenKaranimo ©