• 8 Haziran 2019 Cumartesi
  • Ankara

İKRAMİYE TUTARI: 6938 TL

 

 

08.06.2019 ANKARA PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ VE YORUMLARI

 

1.KOŞU : 

Yaklaşık 3,5 aydır start almıyor olsa da idmanlarında gayet formda görünen ve iyi dereceler yapan CELALİYE koşunun favorisidir.

Aprantisine rağmen uygun sıklet avantajıyla beyaz bayrak-ayna yapabilecek EGEBEYİ de kuponlarda yer almalıdır.

Geniş kuponlara, 4 aylık aranın ardından katıldığı yarışını beğendiğim KOMET de yazılmalıdır.

 

 

2.KOŞU : 

Budakhan gibi sınıf bir safkanın ana-baba bir kardeşi olup , idman durumu da çok iyi olup, iyi dereceler yapan ATARDAMAR 'ın kazanmasını bekliyorum.

ATARDAMAR BANKO.

Geniş kuponlara, idmanlarında diğer taylara göre daha iyi dereceler yapabilen taylar SON MOHİKAN ve YAĞMUR GÖZLÜ ile Perçin 'in anneden kardeşi Kurtel Ekürisi tayı ADAHAN da yazılabilir.

 

 

3.KOŞU : 

Yarışa katılan safkanlara baktığımızda 96 handikap puanıyla hemen dikkat çeken ve bu grubun üzerinde bir kısrak olan ALDERAMİN , acemi aprantisine rağmen koşunun favorisidir.

Çim pistte daha iyi koştuğuna inandığım ve beğendiğim bir aprantiyle start alan ÖZLENEN GÜL ile 4 aylık aranın ardından 2 koşu gören ve sert rakiplerin arasındaki son koşusu ölçü olmayan kalite kısrak MAHREM de kuponlarda bulunmalıdır.

 

 

4.KOŞU : 

Form ve performans olarak rakiplerine nazaran daha iyi durumda görünen KRALDOĞU , YARAMAZ ve ÇAKMAKŞAH kuponlara ayırımsız yazılmalıdır.

Ağır kilosuna rağmen kalitesiyle ihmale gelmeyecek DERİN MAVİ ve bomboş kilosu ve güzel formuyla ONATKAN da ihmale gelmez.

 

 

5.KOŞU : 

Moskova Ateşi gibi başarılı bir safkanın ana-baba bir kardeşi olan BAŞ BARON , idmanlarında da gayet iyi görünüyor, koşunun favorisidir.

Kısa Vade yarış kazanmış başarılı kısraklardan birisi olan Zatışahane'nin oğlu RUDRA ve idmanları başarılı görünen MİHMANLI favoriye ciddi rakip olacaktır.

İyi bir kan hattından gelip sahibinin soyadını taşıyan UÇAN ARSLAN ve idmanlarında ışık gördüğüm CANFERHAT da ihmale gelmez.

 

 

6.KOŞU : 

Gerek yarışlarındaki görüntüsü gerekse idman dereceleri itibariyle bu aralar tırnağının ucuns gelen Galileo torunu SCOUTLEO 'nun son koşusuna göre 100 mt uzayan mesafe ve uzun Ankara düzlüğü avantajıyla yarışı kazanmasını bekliyorum.

SCOUTLEO BANKO.

 

 

7.KOŞU : 

Ağır kilosuna rağmen yine dişine göre grupta start alacak BUMERANG koşunun en şanslı ismidir.

Bu sefer rakibine göre 3 kg avantajla ve kendisini bir kez daha tercihleyen S.Kaya avantajıyla ALTINBAŞAK favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Geniş kuponlara, son koşusu fena olmayan GİZMO ve sürpriz yapabilecek form durumuna sahip REINA DE DIAMENTES de yazılabilir.

 

 

8.KOŞU : 

İdmanlarında rakiplerine göre daha iyi dereceler sergileyen ve düzenli idmanda olan taylar EYMENEGE ve İNSAFKAYA ilk planda dikkate alınması gereken taylar.

Geniş kuponlara, iyi bir kan hattından gelen ve idmanlarını da beğendiğim AŞKABAT(Koşmaz) ve Sorgunaslanı'nın anneden kardeşi TERAPİST de yazılabilir.

 

 

9.KOŞU : 

Son koşusunda Ankaralı gibi güçlü bir rakibe saldıran ancak geçemeyip 2.kalan BLACK GRAPE güzel formuyla ilk şansa sahiptir.

Bu aralar geliyorum sinyalleri vermeye başlayan İSMİHAN favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Geniş kuponlarda, son yarışında çim pisti ne kadar sevdiğini gösteren NEW EPOCH da ağır sıkletine rağmen bulunmalıdır.

 

 

1.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 1-3    / 5

2.AYAK : 2 (ATARDAMAR)    / 8-10-1

3.AYAK : 1-3-4

4.AYAK : 5-4-7-2-11

5.AYAK : 3-9-7-10-4

6.AYAK : 10 (SCOUTLEO)

Ekonomik Kupon : 17 TL

Geniş Kupon         : 63 TL

İkramiye                 : 6.938 TL