17.09.2019 ANKARA PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 

Bu pist ve aynı mesafede , Haziran ayında katıldığı G2 Mehmet Akif Ersoy Koşusu'nda 7.olmasına rağmen fena koşmayan MADENCİ 'nin bu mesafede daha iyi koştuğunu düşünüyorum.Koşunun favorisi MADENCİ 'dir.

Uzun mesafe tecrübesi olmaması ve orijin özellikleri itibariyle mesafe konusunda kafamda soru işaretleri olsa da , koşu stili itibariyle iyi koşabileceğini düşündüğüm SKY MOON favoriye en ciddi rakip olacaktır.

1900 mt koşuları itibariyle uzun mesafede de iyi koşabilecek izlenimi veren ve form durumu bu aralar çok iyi olan BOOGEYMAN de kuponlarda yer almalıdır.

Son 2 koşusunda süper orijinin hakkını veren Offlee Wild yavrusu SUVLA BAY , sertleşen rakiplerine rağmen etkili jokeyiyle ihmale gelmez.

 

 

2.KOŞU : 

Çim pistteki ilk 2 koşusunda vasat performans sergiledikten son kum pistte son 2 koşusunda Çivici ve Silvertay gibi sert rakiplere toslayınca 2.kalan ASLANSEDA , orijin itibariyle de Sibiryalı gibi başarılı bir safkanın ana-baba kardeşi. Bu sefer müsait rakipler arasında ilk şansa sahiptir.

3 Aylık aranın ardından 2 koşu görüp form ve kondüsyonunu yükselten Turbo yavrusu ve Güvenbakan gibi istikrarlı ve başarılı bir safkanın anneden kardeşi GÜVENAĞA favoriye en ciddi rakip olacaktır.

 

 

3.KOŞU : 

Grup içerisinde kalitesi ve kalibresiyle hemen ön plana çıkan ATMACABEYİ , uygun rakipler yanında çok şanslıdır.

ATMACABEYİ BANKO.

Geniş kuponlara, önde boş kalacağı bir yarışı daha bulan ve bir kez daha -güzel formuyla- beyaz bayrak-ayna yapabilecek ADİL ABİ de yazılabilir.

 

 

4.KOŞU : 

Nadir bulduğu bomboş kiloyu , bu kiloya göre en iyi jokeylerden birini , uygun rakipleri , sevdiği pist ve mesafeyi bulan Kaizbert yavrusu MADALYON(Koşmaz) 'un kazanmasını bekliyorum.

MADALYON BANKO(Koşmaz).

Geniş kuponlara, mesafenin etkili safkanı STARBİR , son koşusu mükemmel TURBOCU , bu aralar süper form yakalayan Kaizbert yavrusu DÖVER ve bu sefer bomboş kiloyu bulan BERKUK da yazılabilir.

 

 

5.KOŞU : 

Tümöz Bey gibi kumcu bir safkanın yavrusu ve aynı zamanda huylandığım aygırlardan Emael torunu olan YIĞMATEPE , çim pistteki başarısız koşusunun ardından bu kez kum pistte ilk şansa sahiptir.

İdmanlarında oldukça iyi durumda görünen ve kum pistte daha başarılı olabilecek ÖKTEM ve hayatının ilk koşusunda 2.olduktan sonra bu sefer kazanabilecek forma ulaşan EŞREF de kuponlarda bulunmalıdır.

Dil Bağı denendiği son koşusunda daha iyi koşan ve bu sefer Özcan Yıldırım ile daha etkili koşabilecek MÜRÜLÜ de ihmale gelmez.

Çim piste nazaran kum pistte -belirgin şekilde- daha iyi koşan DAŞÇI POYRAZ 'a da bir çarpı atılmalıdır.

 

 

6.KOŞU : 

Ankara iç pistindeki idman dereceleri itibariyle oldukça formda gözüken KEPHISSOS , sevdiği pist ve mesafede koşunun favorisidir.

Kısa mesafeli son kum pist koşusunda form sıçraması gösteren SÜPER BABA da bomboş kilosuyla koşuyu kazanabilir.

Kalite olarak bu rakiplerinden üstün olmasına rağmen verdiği 5 aylık aranın etkisi sınırlı kalırsa bu rakiplerini geçebilecek , sentetik pistte Grashof ve Kayı Ovası gibi güçlü tayları geçmişliği olan ve idmanları da fena olmayan STRATA da kuponlarda bulunmalıdır.

Start problemi nedeniyle mesafe konusunda sorun yaşayabilecek olmasına rağmen form durumu çok iyi olan CASH TO MASTER da ihmale gelmez.

 

 

7.KOŞU : 

Grubun en kariyerli safkanı olan ve son koşusunda sert grupta yakın farkla 5.kalan THE DAUGHTER SUN ailesinin atına binecek jokeyiyle koşunun favorisidir.

Ağır kilolu son koşusu nu çok beğendiğim LET HER GO ve sık koşmasına rağmen form durumu iyi olan MAGFELLOW favoriye en ciddi rakipler olacaktır.

Geniş kuponlar için, her safkanın kazanma şansının azımsanmayacak derecede olan bu koşunun HEPSİ yapılarak kapatılması taraftarıyım.

 

 

8.KOŞU : 

Çim pistte de iyi koşabileceğini son yarışında gösterdiği performansla ispatlayan ve yine aynı aprantisi idaresinde start alacak  HALİLŞAH ve bu pist ve mesafeyi seven, bu sefer bomboş kiloyu  da bulan AYBARS koşunun ortak favorileridir. Bu iki safkanın bu koşu için yeterli olabileceğini düşünüyorum.

 

 

9.KOŞU : 

Babası Diktau 'nun Aşemez'in anneden kardeşi olması dolayısıyla bir nevi şampiyon kanı taşıyan ve idmanları vasat olmasına rağmen yarışlarında aşama gözlenen AYBET 'in müsait rakipler arasında kazanmasını bekliyorum.

AYBET BANKO.

 

 

1.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 2-3-5-4

2.AYAK : 11-4

3.AYAK : 2 (ATMACA BEYİ)    / 5

4.AYAK : 7(MADALYON)(Koşmaz)    / 3-6-1-10

5.AYAK : 10-8-5-7-4

6.AYAK : 5-9-1-2

Ekonomik Kupon : 11 TL

Geniş Kupon         : 112 TL

İkramiye                 : 1,899 TL