• 15 Haziran 2020 Pazartesi
  • Bursa

İKRAMİYE TUTARI: 536 TL

 

 

15.06.2020 BURSA PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 

Pist ve mesafeye yatkın, idmanları iyi ve  kariyerleri diğer rakiplerine göre farklı olan safkanlardan HERGELE , SUR ŞAHİNİ ve BERATBEY arasından az hata yapanın kazanabileceği bir koşu olarak görünüyor.

Geniş kupon sahipleri , idman dereceleri biraz geride olsa da kalitesiyle etkili olabilecek ES ANADOLU 'yu da yazabilirler.

 

 

2.KOŞU :

Bu koşuya İstanbul iç pistteki düzenli ve iyi dereceli idmanlarla hazırlanan, Kısa Vadeli koşuların etkili ismi Gökbakır 'ın ana-baba bir kardeşi olan ÜNALAN , formda jokeyiyle kazanabilir.

ÜNALAN BANKO.

 

 

3.KOŞU : 

Son dönemde form durumlarında belirgin artış olan, idman dereceleri de iyi olan safkanlardan GÜÇLÜKAN ve CİHANTAYIM şu an için rakiplerinin önünde görünüyor.

Sürpriz ihtimali yüksek koşuda , Geniş Kuponlara, idman durumları iyi olan safkanlardan, KARAVAŞ , HOŞTAY , TERAPİSTEJDERYÜREK , CESUR HALİM ve ZÜLFİKARYELİ de yazılabilir.

 

 

4.KOŞU : 

İdman pistinde iyi görünen ve mesafe tecrübesi olan KICK COLLEEN , kendisiyle daha önce kazanan jokeyiyle bir kez daha kazanabilir.

KICK COLLEEN BANKO.

 

 

5.KOŞU : 

İdmanlarında rakiplerine göre farklı dereceler sergileyen taylardan,  başarılı safkan Alpyürek'in anneden kardeşi ASİL YUMRUK , BERKERCAN , dün İstanbul 1.koşuda kazanan tayın da babası olan Orçun'un koşacak 3.tayı IŞITAN , DUMRUL ve Kaizbert yavrusu TUNCER ilk planda dikkate alınması gereken taylar.

Geniş kuponlara, TANIR KARDEŞLER ve NAKIŞ da yazılabilir.

 

 

6.KOŞU :

Ekim ayında 1700 mt Adana çim pistinde KV-8 üçüncülüğü yapan BARIŞ , güzel idman dereceleri ışığında koşunun favorisidir.

Uzun mesafeli çim pist koşularına bayılan YAHYAHAN ve grubun en kariyerli ismi DRUMMER favoriye en ciddi rakipler olacaklar.

Bu sene performansını bir tık daha arttırabilecek kapasitede olan, Sadler's Wells gibi başarılı bir aygırın torunu MONACO ve idman pistinde iyi dereceler sergileyen , geçen sene bu pist ve mesafede 3.olurken, koşuyu 2.bitiren Monaco'nun sadece 1 boy gerisinde kalan POINT SHOT da dikkate alınmalıdır.

Geniş Kuponlara, önde boş kalırsa etkili olabilecek STRONGER , bu pistte 2200 mt mesafede KV-6 kazanmış olan BABA MUZO ve gününde olduğu zaman etkili olabilen CEVHERE de yazılabilir.

 

 

7.KOŞU : 

Şubat ayında bu piste ve mesafedeki KV-8 yarışta , Arkansas Soul ve Obrada gibi güçlü erkek rakiplerin arkasında 3.olan ELFİDAM , İstanbul iç pistteki çalışmalarında da yeniden koşu kazanabilecek forma erişmiş görünüyor.Bu sefer hemcinsleri yanında ilk şansa sahiptir.

Mesafe biraz kısa olsa da bilinen kalitesiyle KIZIM AZRA , idmanlarında çok formda görünen safkanlar QUEEN OF PROTI ve HOPEFUL da yazılabilir.

 

 

8.KOŞU : 

Şubat ayında, İzmir kum pistinde, KV-8 yarışta Can Dadaş-El Nino arkasında 3.olduktan sonra G1 Ege Derbisi'nde gücünü deneyip 9.olan PERFECT RUNNER , mükemmel idmanlarının yanı sıra bugün yeniden dişine göre rakipleri de bulmuş görünüyor. Can Dadaş'ın temposunu bozmak için PERFECT RUNNER 'ın ekürisi Aksakallı 'nın koşuyu hızlandıracağını hatta Kırcaali ve Darkholm 'ün de önlere erken atak yapacağını düşünürsek,  koşu temposunun olması gerekenden üst seviyeye çıkacağı yarışta son düzlüğe doğru önlere sarkarak yapacağı uzun sprintle PERFECT RUNNER 'ın önlerde temposu düşen safkanları atlayıp, kazanmasını bekliyorum.

PERFECT RUNNER BANKO.  

 

 

9.KOŞU : 

Petrocelli'nin yarıştan çıkmasıyla şansı artan , Bursa çim pistinde başarılı koşularını izlediğimiz Crazy Chick'in anneden kardeşi olup, idmanları da iyi olan ve bugün etkili koşabilecek OUR PRIDE ekonomik kuponlara tek yazılabilir.

OUR PRIDE BANKO.

Geniş kuponlara, idman dereceleri gayet iyi olan, Kurtel Ekürisi ve Lion Heart tayı AGE OF HEARTS yazılabilir.

 

 

10.KOŞU : 

İdmanlarında oldukça iyi durumda görünen ve kariyerinde en başarılı yarışlarını çim pistte yapmış olan ASLANSÜTÜ , atından maksimum verimi almayı bilen jokeyi Onur Yıldız ile koşunun favorisidir.

Geçen sene İzmir çim pistinde başarılı olan , Demirkır torunu SÜERDEM , güzel idmanlarıyla bu sefer Bursa çim pistinde favorinin en ciddi rakibidir.

Geniş Kuponlara, çim pistte, kum piste göre 1 tık değil 2 tık daha iyi koşan BAĞRIYANIK ve koşunun belki de en kariyerli safkanı olup, idmanları da iyi görünen KUZEN de yazılabilir.

 

 

15.06.2020 BURSA PROGRAMI

1.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 4-1-2    / 3

2.AYAK : 9 (ÜNALAN)

3.AYAK : 6-8    / 1-2-9-16-5-15

4.AYAK : 1 (KICK COLLEEN)

5.AYAK : 1-2-5-4-8    / 7-6

6.AYAK : 3-4-1-6-13   / 7-5-15

Ekonomik Kupon : 10 TL

İkramiye                : 536 TL

Geniş Kupon        : 125 TL