İKRAMİYE TUTARI: 535 TL

 

 

02.01.2019 İSTANBUL PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 

Son yarışında ciddi pilotaj hataları yaşayan ve kalite-performans olarak bu grubun üzerinde görünen SANAY koşunun doğal favorisidir.

Start çıkışından itibaren liderliği alıp, sert jokeyiyle beyaz bayrak-ayna yapabilecek SİGNORA favorinin en ciddi rakibidir.

Son yarışında Dil Bağı takıp başarısız olan GÖRÜNMEZ 'in başarısızlığın temelinde bunun olduğunu düşünüyorum. Mesafe aleyhine gibi görünse de koşu stili gereğince uzun mesafede de iyi koşabileceğini düşündüğüm GÖRÜNMEZ ihmal edilmemelidir.

Geniş kuponlara, uzun mesafeyi seven AYÇANAZ ve sentetik pistte uzun mesafe tecrübesi fazla olan ve sonlarda güçlü gelebilecek TOKUŞHANIM da yazılabilir.

 

 

2.KOŞU : 

Sentetik pistte 15 kez start alıp 7 kez kazanan IMPULSIVE bilinen performansıyla koşunun favorisidir.

Sentetik pistte 4 kez koşup 3 kez kazanan ve 1 kez de Last Shadow gibi güçlü bir safkanın 1 boy arkasında 2.kalırken , 5 kg dezavantajlı olmasına rağmen o koşunun 3.sü Çıksalın'ı 4 boy farkla geçen RUN AND WIN favorinin en ciddi rakibidir.

Hızlı başlaması muhtemel yarışta sonlarda güçlü sprintle gelecek ULUDAZ da mutlaka şanslı olacaktır.

Geniş kuponlara, grup biraz sert olsa da formunu geliştiren PENDRAGON, mesafe kısa gelebilecek olsa da karekteriyle her zaman mücadelenin içinde olan MONTANA, önde yalnız kalırsa beyaz bayrak-ayna yapabilecek formda kısrak ÇIKSALIN ve üstünde Halis olmadan özellikle sentetik pistte kazanması zor olsa da, kalitesiyle ben burdayım diyebilecek STORM SEA SWELL de yazılabilir.

 

 

3.KOŞU : 

Son koşusunda start çıkışında jokeyini düşüren, Sakarya Koşusu altıncısı UĞUR BUBAM koşunun favorisidir.

Sonlarda güçlü ataklarıyla etkili olabilecek THE POWER favorinin en ciddi rakibidir.

Kocaeli pistindeki son yarışı ölçü olmayan, Miss Planet'in anneden kardeşi olduğu unutulmaması gereken ve önlerde boş kalması halinde bir solukta beyaz bayrak-ayna yapabilecek RAMPAGE da dikkate alınmalıdır.

 

 

4.KOŞU : 

Form ve performans olarak bu grubun üzerinde olan ESKAYRA , ağır kilosuna rağmen normal şartlarda koşuyu kazanması lazım. Teşvikle giden bir at olması sebebiyle, A.Kurşun'un aynı Ö.Yıldırım gibi teşviğini -yarış sonuna kadar- hiç eksik etmemesi gerekiyor.

ESKAYRA BANKO.

 

 

5.KOŞU : 

Sentetik pistte de yarış kazanmışlığı olan EKİNER -O.Yıldız ile- koşunun favorisidir.

Son derece iyi ve karekterli bir safkan olan YAĞIZAT'ın 3 ay aradan sonra gördüğü koşuyu çok beğendim.Favorinin en ciddi rakibidir.

Aynı aprantisiyle start aldığı yarışı gayet iyi olan ARTİS EMRE için grup uygun.Kilo farkı olmaması sebebiyle mutlaka şanslı olacaktır.

Geniş kuponlara, hızlı başlayacak yarışta sonlarda güçlü gelebilecek BABA SELVER ve liderliği kolay alabilirse BOTAN da yazılabilir.

 

 

6.KOŞU : 

Radyocu'nun anneden kardeşi olup, 3 aylık ara sonrası bir yarış gören DUDE , tecrübeli jokeyi ve bu sefer 100 mt kısalan mesafe avantajıyla ilk şansa sahiptir.

Kariyerinde G1 Kısrak Koşusu galibiyeti, Gazi Koşusu beşinciliği olan ve 17 kez start alıp 9 kez kazanmış İhsan Sultan gibi harika bir kısrağın yavrusu olan VIAREGGIO , bugüne kadar gayet istikrarlı koşmasına rağmen sert rakiplere çarpılıp Maiden'dan çıkamadı. Favorinin sert rakibi olacaktır.

 

 

ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 1-6-4   / 3-7

2.AYAK : 2-7-4   / 6-5-9-3

3.AYAK : 6-5-4

4.AYAK : 2 (ESKAYRA)

5.AYAK : 5-7-1   / 6-2

6.AYAK : 5-13

Ekonomik Kupon : 11 TL

Geniş Kupon        : 73 TL

İkramiye               : 535 TL