İKRAMİYE TUTARI: 552 TL

 

 

01.05.2019 İSTANBUL PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 

Acemi aprantisine rağmen yarış hayatının ilk koşusunda Sürgüntay arkasında güzel bir ikincilik elde eden PRENSES MONTANA ve İzmir'deki ilk koşusunda Baş Hükümdar gibi güçlü bir rakibe toslayıp ikinci kalan GÖKTEKİNOĞLU ilk planda dikkate alınması gereken taylar.

Geniş kuponlara, idmanlarında oldukça güzel dereceler sergileyen ve F.Çakar ile iyi bir koşu çıkarmasını beklediğim DUMAN ve ilk koşusu fena olmayan EĞİL MİRİ de yazılabilir.

 

 

2.KOŞU : 

Ağır kilosuna rağmen sınıf olarak farklı WORLD FAST , bu aralar tırnağının ucunda gezen JUNO, 5 aylık ara sonrası iki koşu görüp formunu bulan kalite tay SALAZAR ve Kocaeli pistindeki başarısını sentetik piste taşıyabilecek KING MAGE ayırımsız kuponlarda bulunmalıdır.

 

 

3.KOŞU : 

İlk koşularından tabela yaparak ayrılan GİZEMNAZ ve MONDIALEKAYA 'nın idmanları da rakiplerine göre oldukça iyi görünüyor.Bu iki tay ilk planda dikkate alınmalıdır.

Budunalp'in anneden kardeşi olup idmanları da iyi sayılabilecek ENDERUN ve ilk koşusunda istediği neticeyi alamasa da bu sefer Kaizbert uzmanı T.Yıldız ile farklı koşabilecek SÜLÜNBİKE de kuponlarda bulunmalıdır.

 

 

4.KOŞU : 

Henüz çim pistte koşmamış olan ancak Özgünhan torunu olması sebebiyle çim pistte bir tık daha iyi koşabilecek, son koştuğu uzun mesafeli yarıştaki dördüncülüğünü de beğendiğim BEKİR koşunun favorisidir.

Çim pist ve uzun mesafede iyi koşmasını beklediğim MELİHEFE favoriye ciddi rakip olacaktır.

Son derece istikrarsız bir safkan olmasına rağmen koşacağım derse bu grubu geçebilecek GÖRÜKLE ve Angora yavrusu olup çim pistte çok farklı performans sergileyebilecek AYDEMİRBEY de dikkate alınmalıdır.

Geniş kuponlara, bir kez daha beyaz bayrak-ayna deneyecek SİNGAPUR da yazılabilir.

 

 

5.KOŞU : 

Sert gruptaki son yarışında 300'lerde bir ara kazanıra giren ancak biraz da kondüsyon eksikliğinden arttıramayarak 5.kalan kalite kısrak POWER LOVE , sonraki koşusunu kazanabilecek izlenimi vermişti. Kariyerli rakiplerinin bu sezon ilk yarışı olması ve idmanlarının da çok parlak olmaması kısrak için avantaj. Daha önce de birlikte yarış kazandığı jokeyi ve artan kondüsyonuyla doğru zamanda yürüyerek bu sefer kazanmasını bekliyorum.

POWER LOVE BANKO.

Geniş kuponlara, son koşusuna göre 100 mt kısalan mesafe avantajıyla ÇIKSALIN , idman durumu fena olmayan kalite safkan WINCHESTER ve 'İstanbul Takip Atlarımız' dan birisi olan ve yorum detayını ilgili satfamızda okuyabileceğiniz RUSTY BOY da yazılabilir.

 

 

6.KOŞU : 

8 Aylık aranın ardından katıldığı iki yarışında da oldukça iyi koşan ve artık yarış kazanacak form ve kondüsyona ulaşan, Luxor tayı olması sebebiyle çim pistte bir tık daha iyi koşacak  AFTER FOREVER uygun rakipler yanında çok şanslıdır.

AFTER FOREVER BANKO

 

 

7.KOŞU : 

Bu pist ve mesafede 5 kez koşup 3 kez kazanan DALİCİM koşunun favorisidir.

İstanbul çim pistinde start aldığı 6 koşunun 4 tanesini kazanan klas safkan BABAARİF çim pisti seviyor, favoriye ciddi rakip olacaktır.

Son koşusu olan G2 Mohaç Koşusu' ndaki derecesini hiç dikkate almadığım SAKAL AYDIN ve dişine göre grupta önde boş kalabilecek KAZDAĞI da dikkate alınmalıdır.

 

 

8.KOŞU : 

Uzun süredir düzenli idmanda olan 'Şampiyon Adayı' LONG RUNNER koşunun doğal favorisidir.Ancak bu safkanın İstanbul pistindeki idman derecelerini rakiplerinden çok da farklı bulmadım.Yaklaşık 6 aylık uzun ara sonrası koşacak olması ve jokeyinin hata yapma olasılığının fazla olması sebebiyle rakiplerinin de değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yaklaşık 5 aylık ara sonrası katıldığı yarışında Kızıltüy'e 1,5 boy farkla geçilip 2.kalmasına rağmen sonlarda iç kulvardan yaptığı atakları dikkat çekici olan ve geçen seneye göre fizik olarak da bariz büyümüş ve kaslanmış gördüğüm KING OF TATVAN favoriye ciddi rakip olacaktır.

Son katıldığı Orhan Meker Serbest Handikapı'nda start çıkışı jokeyinin uyuması mı desem, ihmali mi desem , yer tutma endişesi olmadan tayı hiç yürütmeyip yarışı neredeyse son sıradan takip eden, virajı da 14 atta 13. dönen ve son 400 civarı öndekiyle arasındaki fark 10 boy olmuşken başladığı geç kalmış ataklarıyla iş işten geçtikten sonra sprint yapmaya kalkınca neredeyse terlemeden 6.olan JIMINY CRICKET 'den de bu sefer daha iyi bir koşu bekliyorum.

 

 

9.KOŞU : 

Özgünhan yavrusu ve Bozok torunu olup , her iki taraftan da çim pist için mükemmel kan hattına sahip olan, zaten geçen sene yapmış olduğu koşularda da çim pisti daha çok sevdiğini gösteren ÖZDOĞA , son yarışında -ilk kez taktığı Dil Bağı ilavesiyle- sert grupta güzel bir ikincilik yaparken bu yarış için de yeşil ışık yaktı; koşunun favorisidir.

6 Aylık aranın ardından Bursa kum pistinde yarış gösterilen, aslında ilgililerinin çim yarışlarını hedeflediği SELUŞKA ve ağır kilosuna rağmen çim pistte de iyi koşacağını düşündüğüm VİKONYA favoriye ciddi rakip olacaklar.

Geniş kuponlara, çim pistte ve özellikle bu mesafelerde başarılı koşan ALTURBO ve yine çim pistte bir tık daha iyi koşabilecek PEXUSS da yazılabilir.

 

 

 

1.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 8-3    / 1-2

2.AYAK : 1-2-3-5

3.AYAK : 7-9-2-4

4.AYAK : 4-2-6-3   / 1

5.AYAK : 8 (POWER LOVE)    / 6-4-11

6.AYAK : 6 (AFTER FOREVER)   

Ekonomik Kupon :  9 TL

Geniş Kupon        : 89 TL (2 Misli)

İkramiye               : 276 TL x 2 = 552 TL

 

2.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 4-2-6-3    / 1

2.AYAK : 8 (POWER LOVE)    / 6-4-11

3.AYAK : 6 (AFTER FOREVER) 

4.AYAK : 1-3-7-2

5.AYAK : 7-6-5

6.AYAK : 7-6-2    / 3-11

Ekonomik Kupon : 10 TL

Geniş Kupon         : 84 TL