07.06.2019 İSTANBUL PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 

İstanbul'daki ilk çim pist yarışında gayet iyi koşan, aprantisi bariyere yapışık sprint attığı için olumsuz etkilendiğini gördüğüm ve daha iyi sonuç alabileceği yarıştan 3.ayrılan HAZELNUT , müsait kilosu ve tecrübeli jokeyiyle koşunun favorisidir.

Henüz Maiden bir tay olsa da çim pistte farklı koşabilecek HIAWATHA , Adana çim pistinde fena sayılmayacak yarışlar yapan Kahraman Ekürisi safkanı BARIŞ , çim pisti seven KISA DEVRE ve bu aralar müthiş form yakalayan H.Çizik'in pozitif etkisiyle sonlarda kazanıra girebilirse bırakmayacak ASHOKA da kuponlarda bulunmalıdır.

 

 

2.KOŞU : 

9 Adet G1 ve 11 adet G2 kazanmış gerçek bir şampiyon olan Karaüzüm 'ün anneden kardeşi olan BEYAZÜZÜM 'e ilk yarışında jokeyi A.Çelik tarafından hiç sıkılmadan yarış gösterildi. Artan form ve kondüsyonuyla, daha yatkın olduğunu düşündüğüm çim pistte, formda jokeyiyle Maiden'dan çıkmaya çok yakındır.

BEYAZÜZÜM BANKO.

 

 

3.KOŞU : 

İzmir'deki ilk koşusunda , startla birlikte yarışın liderliğini alıp gayet güzel tempoda giderken virajda savrulunca geri düşen, ikinci yarışını ise Bursa'da Akyazılı Hande gibi sert bir rakibi geçip kazanan GÖĞEBAKAN koşunun favorisi olup, bir beyaz bayrak-ayna daha yapabilir.

G2 İkincisi Be My Shadow'un anneden kardeşi olup, güzel orijiniyle ilk yarışını kolay kazanan GOLD COUST ve ilk yarışında rakip jokeyin boşluğundan faydalanıp koşuyu kazansa da sonlardaki sprinti gayet iyi olan ve idmanlarında da güzel dereceler sergileyen FOLGORE de kuponlara yazılmalıdır.

 

 

4.KOŞU : 

Bu pist ve mesafede katıldığı son koşuda, G3 yarışta, virajı 12.sırada dönüp dışa açılınca çok mesafe kaybeden SAKALAYDIN güzel sprintine rağmen ancak 4.olabildi. Bu sefer az atlı ve önlerde yüksek tempoya çıkılması muhtemel koşuda böyle bir problem yaşamayacağı için dördüncü-beşinci sırada bekleyip sonlardaki sert sprintiyle kazanması muhtemeldir.

SAKALAYDIN BANKO.

Geniş kuponlara, ne zaman nasıl koşacağını babası Kaizbert 'in bile bilmediği BABAARİF de yazılabilir.

 

 

5.KOŞU : 

Ayağına çabuk ve ilk yarışlarında numara götüren tayların çokluğu sebebiyle temponun başlarda gereğinden yüksek seviyelere çıkabileceği bir yarış, dolayısıyla sürprize de oldukça açık...

Rodosto'nun anneden kardeşi olup idman dereceleri de gayet iyi olan TATAVLA ve çim pistteki yarışları fena olmayan ÇILGIN SERDAR ile KURDELE(Eküri) ilk planda kuponlara yazılması gereken safkanlar.

İlk yarışında binicisinin at üzerindeki enteresan hareketleriyle dikkatimi çeken ve düzlükte 2-3 kere kapanan KUBALI da kuponlarda bulunmalıdır.

Yine ilk koşusunda acemi aprantisiyle start alıp, oturma kalkma hareketiyle atı da şaşırtan ve  düzlükte yeterince teşvik alamayınca da yarışa yeterince konsantre olamayan İBRİŞİM, çim pistte daha başarılı yavrular veren Sultan De Faust tayı olması sebebiyle tecrübeli jokeyi A.Kaçmaz avantajıyla 1-2 tık daha iyi koşacaktır.

Geniş kuponlara, H.Çizik avantajıyla Kaizbert yavrusu BİRUMUT , önde koşuyu forse edebilirse eküri avantajıyla İLK KARABEDİR de yazılabilir.

 

 

6.KOŞU : 

Sorunları olmasa kalite olarak bu grubun üzerinde safkanlarla yarışmasını beklediğim MOLTO BENE koşunun doğal favorisidir.

Son koşusunu Molto Bene'nin baş farkıyla gerisinde 2.tamamlayan SPREAD THE JOY tecrübeli jokeyiyle kuponlarda yer almalıdır.

Sert gruptaki son yarışında etkili düzlük sprintiyle dikkatimi çeken SHANGAIS GIRL de ihmale gelmez.

Geniş kuponlara, son yarışında bu pist ve mesafede oldukça başarılı koşan SUMMER PICTURES , kuponumuza ne zaman yazmasak sonlarda uçarak gelen DIRTY WOMAN ve zaman zaman etkili yarışlarını izlediğimiz MAJOR GIRL de yazılabilir.

 

 

7.KOŞU : 

İstanbul çim pistinde 2000 mt mesafede 2 kez koşup, ilkinde G2 İsmet İnönü Koşusu'nu, ikincisinde G1 Başbakanlık Koşusu'nu kazanan FINESSE , sentetik pistteki son yarışını gösterişli kazanırken formunu ne kadar yükselttiğini de bize gösterdi. Önde numara götürse de , Hasafet 'in arkasında bekleme yapıp virajda yürümeye başlasa da , en yüksek performansa çıkabildiği  ideal pist ve mesafesinde bir kez daha kazanmasını bekliyorum.

FINESSE BANKO.

 

 

8.KOŞU : 

G1 Erkek Tay Deneme Koşusu'nda jokeyinin ata fazla güvenmesiyle, son virajı öndeki Kızıltüy'ün 15-20 boy gerisinde 14.sırada dönüp dışa açılan , tam düzlük sprintine başlarken yandan King Of Tatvan'ın tamponunu yiyince kazanma şansı da kalmayan PADRE PADRONE , uygun rakiplerin yanında yarışsever tarafından da günün en güvenilir limanlarından birisi olarak seçilecektir. Ribella yavrusu PADRE PADRONE 'nin güveni boşa çıkarmayacağını düşünüyorum.

PADRE PADRONE BANKO.

 

 

9.KOŞU : 

Hayatının ilk yarışında , jokeyi Müslüm Çelik düzlük boyunca önündeki iki tayın arasına girip girmemekte tereddüt yaşayınca sprint yapamadan yarışı 4.bitiren GENÇTARKAN 'ın bu sefer tecrübeli pilotuyla , uygun rakipleri yanında kazanmasını bekliyorum.

GENÇTARKAN BANKO.

Geniş kuponlara, güzel idman durumlarıyla ÖZGÜR FATİH ve NUBİLA da yazılabilir.

 

 

10.KOŞU : 

Benzer mesafede ve hemen hemen bu koşudaki aynı sıkletlerle beraber koştukları yarışta burun farkıyla ikinci-üçüncü olan BEYHANEFE ve TONYUKUK , devam eden formlarıyla ilk planda dikkate alınması gereken safkanlar.

Geniş kuponlara , bu mesafede de iyi koşan OLRIC , kalitesini sahaya yansıtabilirse BONJOUR EL SAMAWI , iyi bir yarış beklediğim HASTİKOĞULLARI ve istikrarsız bir safkan olduğu için koşacağım derse bu grubu geçebilecek YURTYAPAN da yazılabilir.

 

 

 

1.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 7-1-6-4-8

2.AYAK : 2 (BEYAZÜZÜM)

3.AYAK : 4-2-1

4.AYAK : 6 (SAKALAYDIN)    / 1 

5.AYAK : 7-3-10-6-4    / 2-5

6.AYAK : 5-9-12    / 3-4-10

Ekonomik Kupon : 15 TL

Geniş Kupon         : 88 TL

İkramiye                : 565 TL