İKRAMİYE TUTARI: 926 TL

 

 

07.09.2019 İSTANBUL PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ VE YORUMLARI

 

1.KOŞU : 3-2

FEGENTRİ AMATÖR BİNİCİ KOŞUSU

KIRCAALİ Binicisi: 2012 Yılında lisans almış , 120 koşuda 11 kez kazanmış Fransız Mathilde Bourillon (Bu sene 54 puanla üçüncü)

VOLTA Binicisi : 2011 Yılında lisans almış , 41 koşuda 12 kez kazanmış Amerikalı Eilidh Grant (Bu sene 22 puanla dokuzuncu)

ÇALIŞKANHAN Binicisi : 2010 Yılında lisans almış , 506 koşuda 65 kez kazanmış İtalyan Danila Cherio (Bu sene 38 puanla beşinci)

REMAZANABİ Binicisi : 2012 Yılında lisans almış , 151 koşuda 17 kez kazanmış Çekya'lı Tereza Grbavcicova , bu sene Fegentri Amatör Binici koşularında 3 yarış kazanmış.(Bu sene 59 puanla birinci)

En deneyimli biniciyle start alacak olan ve önde tempo yapması muhtemel ÇALIŞKANHAN koşunun favorisi gözüküyor.Zira Amatör Binici koşularında at ve jokey arasındaki uyum , tecrübe ve binici yeteneği sıradan koşulara göre belki 2 kat-3 kat daha önemli.

Kazanma yüzdesi en yüksek binici olan Eilidh Grant ile start alacak VOLTA favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Diğer 2 safkan için de kazanma şansı az demek mümkün değil.

 

 

2.KOŞU : 5 (ADİL ABİ)    / 3

Nihayet önde boş kalabileceği grubu bulan ADİL ABİ 'nin , müsait kilosuyla liderliği kolay alıp beyaz bayrak ayna yapmasını bekliyorum.

Yedili Plase için sigorta arayanlar için , ağır kilosuna rağmen sonlarda etkili sprintiyle bir anda gruba hakim olabilecek kalite safkan YIRTLAZ alternatifini verebilirim.

 

 

3.KOŞU : 

Son koşusunu pek beğenmesem de derece olarak bu pist ve mesafede rakiplerine göre önde gözüken BANES koşunun favorisidir.

Samothraki gibi kısa mesafeli çim pist yarışlarının başarılı kısrağının anneden kardeşi olan SAETTA ve ilk yarışında sert rakipleri geçtikten sonra bir süre ara vermek zorunda kalan, idman dereceleri gayet iyi olduğu için şanslı olabileceğini düşündüğüm SHE IS MY BABY favoriye en ciddi rakipler olacaklar.

Beklen performansına henüz ulaşamamasına rağmen idman durumu gayet iyi olan SECRET EAGLE bu sefer Halis Karataş ile start alıyor. Şampiyon jokeyinin santim santim ölçerek biçerek at bineceğini düşündüğüm yarışta SECRET EAGLE da şanslı olabilir.

İlk yarışında kalitesini ispat eden , Blaze To Win gibi şampiyon bir safkanın ana-baba bir kardeşi olan SHE IS THE ONE da G.Kocakaya ile ihmale gelmez.

Geniş kupon sahipleri , HEPSİ yaparak bu güzel güne kötü başlama ihtimalini ortadan kaldırabilirler.

 

 

4.KOŞU : 

Bu pist ve mesafedeki son yarışında G1 kazanan ISKRA koşunun doğal favorisidir.

Kendi grubunda ve bence tam ideal mesafesinde her zaman söz sahibi olabilecek TATVAN İNCİSİ favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Son koşusunda Best Of Ela kaçınca yarışa tempo veremeyen Gazi Koşusu Şampiyonu THE LAST ROMANCE , bu sefer -yabancı atlar süripriz yapıp kaçmazsa- yarışın liderliğini kolay alabilir gözüküyor.Böyle bir durumda da bilinen temposuyla beyaz bayrak ayna yapabilir.

Geniş kuponlara , IRISH GIRL ilavedir.

 

 

5.KOŞU : 

Bu pist ve mesafedeki son yarışında , 3 boy startta kalmasına rağmen KV-6 kazanan SILVER ARROW koşunun favorisidir.

Kendisinden yaşça büyük rakipler arasında nefis koşarak G1 Karadeniz Koşusu'nu 3.tamamlayan ALLEGRO FIDDLE hayatının ilk 3 koşusunu sentetik pistte koşmuş ve 2 tanesini de kazanmıştı. Favori Silver Arrow kadar ALLEGRO FIDDLE da koşuda iddialı olacaktır.

Yarış karekteri çok yüksek bir safkan olan KIZIM AZRA(Koşmaz) da , mesafe ve sıklet dezavantajına rağmen bu rakiplerini geçebilecek kapasitede olup, kuponlarda yer almalıdır.

 

 

6.KOŞU : 

Son 4 yarışında da G1 koşularda start alan ve ilk 3 içerisinde yer alan SHARPA , iyi koştuğu sentetik pistte bir kez daha etkili olabilir.

Kuşkusuz grubun sentetik pistte ve uzun mesafelerdeki en kariyerli, en etkili safkanı olan BIG BROWN da koşuyu kazanabilir.

Müthiş uyumlu olduğu jokeyiyle start alacak RUNNER BULL 'un kariyerine baktığımız sentetik pistte başarılı koşularını da görüyoruz. Binicisi Kappushev ile iç kulvardan yapacağı sprintle öndeki rakiplerini avlayabilir.Kuponlarda yer almalıdır.

 

 

7.KOŞU : 

Umutlu, YEŞİLYOL(Koşmaz) ve Ulukız gibi önde ısrarla tempo yapmayı isteyecek safkanlar arasından kimin en önde kalacağını merak ediyorum. Kim önde kalırsa kalsın yarışın başlarında temponun çok üst seviyeye çıkabileceği düşünülürse sonlarda etkili gelebilecek FATİH AĞA 'nın en şanslı safkan olacağını düşünüyorum.

Mayıs ayında bu pist ve mesafede start aldığı koşuda boyun farkıyla 2.kalırken bu rakiplerin bir kısmını geçen GÜMBÜR GÜMBÜR , ideal mesafesinde kuponlrada bulunmalıdır.

Eküri ve G.Kocakaya avantajıyla piste çıkan ERTEMİZ de Haziran ayında sentetik pistte ve 2000 mt mesafede G3 kazanmıştı.Mutlaka etkili koşacaktır.

Geniş kuponlara, önde hangisi boş kalırsa kazanabilecek UMUTLU, YEŞİL YOL(Koşmaz) ve ULUKIZ da yazılabilir.

 

 

8.KOŞU : 

Hayatının ilk yarışında Moro Kris gibi iyi bir taya toslayıp az farkla 2.kalan , yarış içinde 2,5 kamçı vurarak jokeyinin de fazla zorlamadığı GINGER SNAP tekrar piste çıkıyor. Yarış hayatında 2 milyon USD 'a yakın para kazanan ve değerli yavrular veren ünlü aygır Shamardal torunu GINGER SNAP 'in uygun rakipler arasında bu sefer kazanmasını bekliyorum.Açıkçası tek endişem İngiliz atlarıyla daha eksik performans sergileyen jokeyi M.Kaya. Yine de ilgililerinin yine tercihli start da isteyerek dışını boş bırakmak istediklerini tahmin ettiğim GINGER SNAP 'in bu rakiplerini geçeceğini düşünüyorum.

GINGER SNAP BANKO.

  

 

ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 1-2-6-5-7    / 3-4

2.AYAK : 1-5-7   / 6

3.AYAK : 7-2-1

4.AYAK : 5-1-4   / 4-5-6

5.AYAK : 7-3-2   

6.AYAK : 11 (GINGER SNAP)

Ekonomik Kupon : 28 TL

Geniş Kupon         : 105 TL

İkramiye                 : 115,7 TL x 8 MİSLİ = 926 TL