İKRAMİYE TUTARI: 509 TL

 

 

10.06.2020 İSTANBUL PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ VE TAHMİNLERİ

 

Benzerini hatırlamadığım 82 günlük uzun bir aranın ardından yarışlar yeniden başlıyor.Yeni normal dönemin, başta Yarışseverler olmak üzere, Jokey, Apranti, Antrenör, Seyis, At sahibi, Veteriner, Nalbant, Hakem, Tüm TJK personeli, Sektör Tedarikçileri, Sosyal-Yazılı-Görsel Medya Mensupları için sağlıklı, başarılı ve kazançlı olmasını dilerim.İstanbul Programı üzerine, her koşu için ayrı ayrı yapılan analiz, yorum ve tahminleri aşağıda bulabilirsiniz.

Bol şanslar...

 

1.KOŞU : 

Göze çarpan çok belirgin bir orijin farklılığı olmayan taylar için idman dereceleri belirleyici olacak.Bu yarışa gayet iyi hazırlandığı gözlenen BOZAĞA ve Kaizbert taylarının idman pisti dereceleri genelde iyi olmamasına rağmen alışılmadık bir durum olarak idman dereceleri dahi iyi olan EZE EZE ilk şans verdiğim taylar.

Yine idman pistinde sergiledikleri dereceler itibariyle, kazanma yüzdesi yüksek bir ekürinin sahibi olduğu OĞLUM FATİH ve Turbo X Kafkaslı çaprazının koşacak ilk tayı olan KAFKASIM da dikkate alınmalıdır.

Orijin itibariyle sentetik pistten ziyade çim piste yatkın olsa da idman dereceleri hiç de fena olmayan , Kralınadamı'nın anneden kardeşi EŞREFOĞLUBEYİ ve Kaizbert uzmanı jokeyiyle start alscak BUZKRALI da koşuyu kazanabilir.

 

 

2.KOŞU : 

Uzun mesafeli çim pist yarışlarına bayılan ve bu senenin başında çime göre biraz daha eksik koştuğu sentetik pistteki uzun mesafeli yarışta dahi Azant, Onurluefe ve Öncüpınar gibi kalite safkanları geride bırakan LİZARDON , kendisini yakından tanıyan jokeyi Nurettin Şen ile çim pistteki yarışta ilk şansa sahiptir.

Geçen sene, bu pist ve mesafede koşulan G1  İstiklal Savaşı Koşusu'nda nefis bir beşincilik yapan BEKİR ara öncesi katıldığı koşularda da başarılı olup, iyi bir form yakaladığını göstermişti.Zorunlu ara esnasında idmanlarını düzenli olarak sürdüren safkan uygun rakipler arasında bir kez daha kazanabilir.

İdmanlarında gayet iyi dereceler sergileyen, özellikle Ankara'da kolay kazandığı Maiden koşusu itibariyle çim pistte daha iyi koştuğu gözlenen BABA YAVUZ da tatlı bir sürprize imza atabilir.

Geniş Kuponlara, idmanları sanki biraz eksik olsa da bilinen kalitesi ve etkili jokeyiyle ŞAHİN SEMİH ve idman derecelerini beğendiğim İZTAN da yazılabilir.

 

 

3.KOŞU : 

Yarış hayatının ilk 5 koşusundan 3 tanesini kazanan, G2 Cahide Koşusu ikincisi Koşarat'ın, şampiyon Turbo'dan olma yavrusu KOŞTURBO idmanlarında da oldukça iyi dereceler sergiliyor.Şampiyon jokeyiyle koşunun doğal favorisidir.

Turabi ve Günyüzü gibi başarılı safkanların ana-baba bir kardeşi olan , idmanlarını da oldukça beğendiğim KOTKU , taylara başarılı binen jokeyi Akın Sözen ile favoriye ciddi rakip olacaktır.

Geniş Kupon sahipleri, Kurtçabey ve Alptuğhan gibi önemli safkanların ana-baba bir kardeşi ve aynı zamanda ahırdaşı olan ONARBEY , Saraybosna'nın ana-baba bir kardeşi olan BOSNA HERSEK , idmanlarını beğendiğim Kaizbert yavrusu GÖKÇESTAR ve özellikle Pazartesi sabahı yaptığı çalışmayı çok beğendiğim , şampiyon Gelibolu'nun koşacak ilk jenerasyon taylarından GELİBOLU GELİNİ 'ni de yazabilirler.

 

 

4.KOŞU : 

Bilinen güç ve performansıyla, sevdiği pistte start alacak Kaizbert yavrusu FATİH AĞA koşunun doğal favorisidir.

Bu sene katıldığı koşularda genelde başarılı olan CANKURTBEY , idman pistindeki dereceleri itibariyle verilen arayı da iyi değerlendirmiş görünüyor.Favoriye ciddi rakip olacaktır.

Mesafe stiline göre biraz uzun olsa da idman dereceleri itibariyle formda görünen ULUBATUR da dikkate alınmalıdır.

Mart ayında sert grupta 4.olurken Fatih Ağa'yı da geride bırakmış olan ZEKİ DAYI da ihmale gelmez.

 

 

5.KOŞU : 

Geçen sene 27 Ekim tarihinde, bu pist ve mesafede koştuğu yarışta, düzlük üzerinde yaklaşık 200 mt yol bulamamasına rağmen foto önünde burnunu uzatıp kazanırken bu koşudaki en ciddi rakiplerinden Jack Sparrrow'u geride bırakan , Kurtiniadis gibi şampiyon safkanın anneden kardeşi ve aynı zamanda ahırdaşı olan LUPO UNO idman pistinde de oldukça hazır görünüyor. Kendisini tanıyan jokeyiyle çok şanslıdır.

1.Altılı Ganyan kuponları için LUPO UNO BANKO.

1.Altılı Ganyan Geniş Kuponlar ve 2.Altılı Ganyan Kuponları için 'İstanbul Takip Atlarımız' dan birisi olan ve yorum detayını ilgili sayfamızda okuyabileceğiniz BALDEMAR ile ikincilikler serisine bu koşuda son verecek kadar idman pistinde iyi görünen JACK SPARROW da dikkate alınmalıdır.

 

 

6.KOŞU :

Başarılı kısrak Miss Planet'in ana-baba bir kardeşi olan MAGIC MAN , Ankara'da katıldığı G2 Kraliçe II.Elizabeth koşusunda beklenen performansı gösterememişti. Kalitesine inandığım ve beklentilerin de fazla olduğu tay , özellikle idman dereceleri itibariyle verilen arayı çok iyi değerlendirmiş görünüyor.

1.Altılı Ganyan kuponları için MAGIC MAN BANKO.

2.Altılı Ganyan Kuponları için , idmanlarında oldukça iyi dereceler sergileyen KINGDOM OF FIRE , Kurtel Ekürisi'nin kalite safkanı HANDSOME HERO , istikrarı ve aldığı başarılı sonuçlarla dikkat çeken kazanmayı bilenOfflee Wild tayı JUSTICE FOR ALL ve bu sene üst gruplarda da başarılı olmasını beklediğim , Marcavelly tayı BRATİSLAVA da yazılmalıdır.

 

 

7.KOŞU : 

Potansiyeline inandığım bir safkan olan ve koştukça daha başarılı olacağını düşündüğüm, Catch Money'in anneden kardeşi ASPURÇE idmanlarında da oldukça formda görünüyor; koşunun favorisidir.

Form durumları bu koşuyu kazanmaya yetebilecek YURTHAN , SADECE İZLE ve MENGÜALP de kuponlarda bulunmalıdır.

Geniş Kuponlara, BAWIKAL NEVZO , ÜNDEĞER , ÖZDEMİR AĞA ve EŞİYOK da yazılabilir.

 

 

8.KOŞU : 

Geçen senenin en başarılı 2 yaşlı tayı ve bu sene Gazi Koşusu için en iddialı isimlerin başında gelen CALL TO VICTORY 'nun verilen kısa arayı çok iyi değerlendirdiği güzel idman derecelerinden anlaşılıyor. İdeal pist ve mesafesinde kazanması doğal sonuç olacaktır.

CALL TO VICTORY BANKO.

Geniş Kuponlara, idman dereceleri oldukça iyi olan ve yarışı forse edip 600-800 arası gaza basarak rakiplerine uzun sprint attırmaya çalışırsa belki de beyaz bayrak ayna yapabilecek ALİHAN da yazılabilir.

 

 

9.KOŞU : 

Baş Hükümdar gibi son 1 seneye damga vuran, geçen senenin 3 yaşlı jenerasyonunun en başarılı tayının anneden kardeşi olan CHRİS BEY , baba tarafından da Romeo gibi çok başarılı ve ayağına çabuk bir safkanın kardeşi.İdman pistinde de oldukça iyi dereceler sergileyen tayın tecrübeli jokeyiyle kazanmasını bekliyorum.

CHRİS BEY BANKO.

Geniş kuponlara, hiç yarış koşmayan annesi Mudanya'nın Saadın Gücü gibi bir şampiyonla kardeş olması, güzel idmanları ve Halis Karataş faktörüyle KARACAKAYALI da yazılabilir.

 

 

10.KOŞU : 

İzbatur ve Darinsultan gibi sentetik pistte çok başarılı olmuş safkanların anneden kardeşi ve aynı zamanda çok beğendiğim aygır Lion Heart'ın yavrusu olan MAX bugüne kadar katıldığı koşularda başarılı olamasa da idmanlarında sergilediği dereceler itibariyle bu koşuyla beraber farklı performans sergileyebilir; ilk şansa sahip safkandır.

Katıldığı 5 koşuda 2 kez kazanma başarısı gösteren LASTING MEMORY ve bu zorunlu aradan gayet iyi döneceğini idman dereceleriyle gösteren THE BLACK STALLION favoriye en ciddi rakip olacaklar.

Geniş Kuponlara, form durumları gayet iyi olan MAICON ve WIN AND DANCE de yazılabilir.

 

 

 

1.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 4-12-9-7-6-5 

2.AYAK : 3-5-13   / 2-11

3.AYAK : 7-8    / 10-3-4-11

4.AYAK : 1-2-5-7

5.AYAK : 8 (LUPO UNO)    / 4-6

6.AYAK : 5 (MAGIC MAN)

Ekonomik Kupon : 10 TL

Geniş Kupon        : 151 TL

 

2.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 8-4-6

2.AYAK : 5-11-3-10-4

3.AYAK : 13-18-3-1    / 5-4-2-6

4.AYAK : 3 (CALL TO VICTORY)    / 1

5.AYAK : 2 (CHRİS BEY)    / 5

6.AYAK : 16-4-3    / 2-10

Ekonomik Kupon : 12 TL

Geniş Kupon        :  168 TL

İkramiye                :  509 TL