26.07.2020 İSTANBUL PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 

Ankara çim pistindeki Şartlı-4 mücadelede Tuncer'in az farkla gerisinde 2.kalırken mükemmel görüntü veren KINALI SULTAN koşunun favorisidir.

Yarış stili olarak önde yarışı forse edip, sonlara kadar direnen Ruat'ın anneden kardeşi olup , ilk koşusunda sert bir Maiden grupta kazanan KUBİLAYBEY ve koştukça performansını daha da yükseltip dedesi şampiyon safkan Saadın Gücü 'ne yakışır yarışlar yapacağını düşündüğüm KARACAKAYALI favoriye en ciddi rakipler olacaklar.

 

 

2.KOŞU : 

Geçen sene G1 Kısrak ve G2 Nene Hatun Koşularında çok başarılı koşup tabela içinde yer alan ALPHA KURT vermiş olduğu 5 aylık araya rağmen iç pistte ortaya koymuş olduğu güzel idman dereceleri itibariyle bu koşuya hazır geliyor.Koşunun favorisidir.

5 Aylık aranın ardından 2 yarış gören, bu pist ve mesafedeli son koşusunda , bu grup için iyi sayılabilecek 1.24 içinde koşarak yakın ara 5.olan DIRTY GIRL favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Kariyer olarak grup içinde sivrilen ve form durumu da iyi olan AYZA , İstanbul çim pistini seven ve bu aralar tırnağının ucunda gezen, kalite safkan Nakit'in babadan Türkiye'de koşan tek kardeşi FİLİBELİ ve bu sefer ailenin jokeyiyle start alacak MISS ELENİ de ihmale gelmeyecek kısraklar.

 

 

3.KOŞU : 

Tendürek Koşusu yedinciliği sonrası Ankara 1900 mt çim pistteki koşusunda Upper Cut'ın yarım boy arkasında ikinci olan, son koşusunda, Ankara 1600 mt çim pistteki G2 mücadelede 3.kalan KANEKONUN OĞLU sevebileceği İstanbul çim pistinde, uygun rakipler arasında bu kez kazanabilir.

KANEKONUN OĞLU BANKO.

Geniş Kuponlara ,  4 aylık arası olmasına rağmen , idman dereceleri itibariyle bu yarışa hazır geldiği gözlenen, G2 Sakarya Koşusu dördüncüsü PROKOPI de yazılabilir.

 

 

4.KOŞU : 

Bu aralar süper form yakalayan Kaizbert yavrusu SÜLÜNBİKE ve bu pist ve mesafedeki son yarışında, 62 kg ile start almasına rağmen sert rakiplerin arkasında güzel bir üçüncülük yapan ŞARLO koşunun ortak favorileridir.

Ankara çim pistindeki son koşuları gayet iyi olan ve İstanbul çim pistini de çok seven TAŞRALI ve bu aralar çok formda olan, Turbo yavrusu ÇAKMAKŞAH favorilere ciddi rakip olacaklar.

Startta fazla kalmazsa sevdiği pist ve mesafede etkili olabilecek AKSAKAL da ihmale gelmez.

 

 

5.KOŞU : 

Bir sonraki koşusunda KV-7 dördüncülüğü yapan Volimte gibi sert bir rakibe geçilip 2.kaldığı son koşusunda , güzel düzlük sprintiye iyi de bir derece ortaya koyan MYSTIC STAR , artan form ve kondüsyonuyla , daha iyi koşacağını düşündüğüm uzun mesafede koşunun doğal favorisidir.

Yarış hayatında G1 kazanan  ama asıl iyi kariyerini aygır olarak yapan Torok'un anneden kardşi olan TITANIUM , bu pist ve mesafedeki son koşusunda , sert erkek rakipleri Regamour ve Lord arkasında 3.kalmıştı.Bu sefer daha uygun rakip olacak hemcinsleri arasında , uzun mesafe tecrübesiyle bu koşuyu kazanabilir.

1.Altılı Ganyan Geniş Kuponlara ve 2.Altılı Ganyan Ekonomik Kuponlara , başkan Nexia gibi çok başarılı bir safkanın anneden kardeşi olan ve abisi gibi uzun mesafede çok koşabilecek NEXIA ve son koşusunda güzel bir ikincilik yapan VIA VENETO da yazılabilir.

 

 

6.KOŞU :

G1 Anneler Koşusu'nda nefis koşmasına rağmen çok formdaki Ulubaş'a geçilip 2.kalan DÜŞLEM , kariyerinde sentetik pistte G1 kazanmış bir kısrak.Uygun rakipler yanında koşunun favorisidir.

2100 mt sentetik pistte , benzer grubu geçerek kazandığı son yarışı mükemmel olan Şampiyon AŞEMEZ  ve sentetik pisti çok seven, iç pistteki idman dereceleri gayet iyi olan ve Halis Karataş tercihiyle de dikkat çeken BABA İSMAİL favoriye en ciddi rakipler olacaklar.

2.Altılı Ganyan Geniş Kuponlara , geçen sene sentetik pistteki uzun mesafeli yarışta G2 dördüncülüğü yapan TAÇSER , son koşularında belirgin olarak formunu yükselttiği gözlenen ERTEMİZ ve sentetik pistte G3 galibiyeti olan, Bursa 'da kazandığı son yarışında, G3 mücadelede mükemmel bir düzlük sprinti atan BATMAN ASLANI da yazılabilir.

 

 

7.KOŞU :

3 Aylık aranın ardından katıldığı 2.koşusunda , düzlük üzerinde bir ara iç kulvarda sıkışıp istediği sprinti atamasa da Kuzey Kafkasyalı gibi çok sert bir rakibin arkasında 1.34.56 gibi bu pist ve mesafe için gayet tatminkar bir dereceyle 2.kalan PASTORAL SENFONİ 'nin uygun grupta bu kez kazanması doğal sonuç olacaktır.

PASTORAL SENFONİ BANKO. 

Geniş Kuponlara , 7 aylık aranın ardından 2 koşu gören LUPO UNO ve son koşusunda Pastoral Senfoni'nin hemen dibinde yarışı bitiren AFTER FOREVER da yazılabilir.

 

 

8.KOŞU :

Son koşusunda start çıkışı jokeyini düşüren, bir önceki koşusunda da sıklet ağır geldiği için 3.kalan , Ulan Bator'un ana-baba bir kardeşi BU DA BATOR , sevdiği İstanbul çim pistinde , rakiplerine göre ciddi kilo avantajıyla koşunun favorisidir.

3 Aylık aradan dönüp sentetik pistte  My Billionare arkası güzel bir ikincilik yapan FIREY ATES , yarış hayatının başında kısa-orta mesafeli çim pist yarışlarında başarılı olmuş hatta G3 dördüncülüğü yapmıştı.Kendisi gibi formda pilotuyla favoriye en ciddi rakip olacaktır.

G2 yarışta başarılı olamasa da , o koşusunu hiç dikkate almadığım LUMINESCENCE ve form durumu gayet iyi olup, uygun rakipleri de bulan MAKAMBO da bu grupta ve kısa mesafede ihmale gelmeyecek safkanlar. .

 

 

9.KOŞU :

Ballıkaya , Binbir Umut ve Borantay gibi çim pist yarışlarının çok başarılı safkanlarının anneden kardeşi olan BELLA VITA , yaklaşık 7,5 aylık aranın ardından gördüğü yarışta , son düzlüğe 9.sırada çıkıp, düzlük üzerinde birkaç kez kapanmasına rağmen güzel dereceli bir üçüncülük yaptı.Artan form ve kondüsyonuyla, her ne kadar orijin olarak kısa-orta mesafelere daha yatkın olsa da , koşu stilinin kardeşlerinden farklı olması sebebiyle uzayan mesafede bu kez kazanmasını bekliyorum.

BELLA VITA BANKO.

 

 

1.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 4-2-6

2.AYAK : 3-6-1-2-7

3.AYAK : 1 (KANEKONUN OĞLU)    / 5

4.AYAK : 1-3-8-6-7

5.AYAK : 9-15    / 11-18

6.AYAK : 8-1-10

Ekonomik Kupon : 31 TL

Geniş Kupon        : 126 TL

 

2.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 1-3-8-6-7

2.AYAK : 9-15-11-18

3.AYAK : 8-1-10    / 9-4-2

4.AYAK : 4 (PASTORAL SENFONİ)    / 6-3

5.AYAK : 6-3-5-4

6.AYAK : 3 (BELLA VITA)

Ekonomik Kupon : 21 TL

Geniş Kupon        : 126 TL

BOL ŞANSLAR...

 

1)Sitemiz takipçilerinin hazırladığı/yatırdığı/oynadığı kuponların içeriği , tutarı , kazançlı olup olmaması sebebiyle sorumluluk ve inisiyatif tamamen kupon sahibinindir. Sitemizin bu konuda sorumluluğu bulunmaz, bulunamaz. Yukarıdaki tahmin ve yorumlar sitemiz yazarı/yazarlarının görüşlerini takipçilerimize bildirmek amaçlı olup, kupon yapmaya teşvik ve/veya yorumlarda/tahminlerde adı geçen safkanlara yönlendirme amacı taşımaz.

2)SerenKaranimo.com sitesinde yer alan içerik, haber, analiz ve yorumlar,  site sahibinden izin alınmadan ve kanunen belirlenen telif koşulları yerine getirilmeden, sosyal medya, yazılı medya ve görsel medyada kısmen ve/veya tamamen başka bir kişi, grup veya kuruluşun yayınıymış gibi yayınlanamaz, alıntı yapılamaz.

Aksini yapanlar hakkında, '5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Kanunu'  nun İlgili Maddeleri ve  '5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu' nun İlgili Maddeleri Gereğince' yasal işlem başlatıp, maddi ve manevi tazminat isteme hakkımız mahfuzdur.  

SerenKaranimo ©