İKRAMİYE TUTARI: 72 TL

 

12.08.2020 İSTANBUL PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 

Bir önceki koşusunda , bu pist ve mesafede güzel bir tabela yapan SAKALAYDIN , ağır kilosuna rağmen uygun grupta koşunun favorisidir.

Az koştuğu çim pistte 2 adet KV-8 tabelası olan YOLDAŞHAN , bu aralar çok formda olan ULUBATUR ve İstanbul çim pistinde genelde iyi koşan, Turbo yavrusu ALEMİN KRALI favoriye ciddi rakip olacaklar.

 

 

2.KOŞU : 

‘İstanbul Takip Atlarımız’ dan birisi olan NİĞBOLU bu sefer dişine göre grupta start alıyor.Sentetik piste ilk kez çıkacak olmasına rağmen , annesi Amanos’un yarış hayatına 2 adet sentetik pist birinciliği ile başladığı düşünülürse NİĞBOLU ’nun da sentetik pistte iyi koşabileceği ön görülebilir.

NİĞBOLU BANKO.

Geniş Kuponlara , 6.olmasına karşın sert gruptaki son yarışını beğendiğim , Budakhan’ın ana-baba bir kardeşi olması sebebiyle uzun mesafeli sentetik pist yarışında daha iyi koşabilecek ATARDAMAR da yazılabilir.

 

 

3.KOŞU : 

1900 mt çim pistteki son koşusunu aşağı-yukarı aynı ayardaki atları geçerek kazanan ve yarış içinde Halis Karataş ile çok iyi anlaştığı dikkatli gözlerden kaçmayan RAMPAGE ’ın aynı koşullarda bir kez daha kazanmaması için bir neden yok.

RAMPAGE BANKO.

 

 

4.KOŞU : 

Bu pist ve mesafedeki son koşusunu benzer grupta kazanan ARYALİVA ve aynı koşuda 1 boy farkla ve aprantiyle 2.kalan, bu sefer Mehmet Kaya ile daha iyi koşabilecek WARRIOR GIRL ilk planda dikkate alınması gereken taylar.

Son koşusunda  Maiden grupta start almasına rağmen , Javelin ve Karakaplı gibi sert rakipleri geçen ve yarış derecesi olarak 1.19.45 yapan EZE EZE bu sefer G.Kocakaya ile bu dereceyi biraz daha geliştirebilirse koşuyu da kazanabilir.Aryaliva’nın Şartlı-5 yarışı kazanırken yaptiğı derecenin 1.19.26 olduğu düşünülürse EZE EZE ’nin bu koşuda ne kadar şanslı olduğu daha iyi anlaşılabilir.

Bursa çim pistindeki tek koşusunda çok sert rakipler arkasında 3.kalan , bugün dişine göre rakipleri bulan, başarılı safkan Vitara’nın ana-baba bir kardeşi ve Turbo yavrusu YEMEN GÜZELİ de ihmale gelmez.

Geniş Kuponlara , Ankara 1200 mt çim pistte 1.19.10 yaparak kazanan GÜLHATMİ ve 3 koşusunda da farklı şehirlerde start alan , bu sefer üst üste 2.kez İstanbul çim pistine çıkacak YENERSULTAN , bu pist ve mesafedeki son koşusunu 7 boy farkla kazanan SÜSLÜ GÜZEL ve sentetik pistte kazandığı koşuyu beğendiğim, Kaizbert yavrusu SAFARİ de yazılabilir.

 

 

5.KOŞU : 

3 Boy startta kaldığı yarışta sert grupta fena koşmayan ALTO ile bu aralar biraz sık koşsa da genelde iyi performans sergileyen ve jokeyi G.Kocakaya ile uyumlu olduğu gözlenen  VIVALDI STORM koşunun ortak favorileridir.

Çim pistteki tek koşusunda, Sun Time-Legend Of Love-Final gibi sert rakipler arkasında güzel bir tabela yapan BEYKOZ ile bu aralar çok formda olan MIA PREZIOSA favorilere en ciddi rakipler olacaklar.

Özcan Yıldırım tercih etmediği için rakip görülmeyip önde boş bırakılırsa formda tay DOĞU PRENSİ de bir beyaz bayrak-ayna yapabilir.

 

 

6.KOŞU :

Sınıf olarak rakiplerinde farklı olan INDIAN DADY ve AK DIAMOND uzun mesafeye rağmen koşunun ortak favorileridir.

8 Aylık aranın ardından yarış gören VASILY , sentetik pistte , uzun mesafelerde genelde iyi koşan EMPIRE SON , uzun  mesafeli kum pist yarışlarındaki başarılarını sentetik piste taşıyabilirlerse iddialı olabilecek KING DADAŞ ve GALYALILAR da kazanma şansı olabilecek safkanlar.

 

 

7.KOŞU :

Katıldığı 2 koşuyu da kazanırken özellikle son 400’den sonra vites değiştirmesi dikkatimi çeken YAMANBEY uygun grupta bu koşuyu kazanabilir.

YAMANBEY BANKO.

Geniş Kuponlara , 1000 mt çim pistteki KV-7 koşuda Ardaşah’ın 1.5 boy arkasında 2.olan ve bu sefer mesafe 100 mt uzamasına rağmen bir beyaz bayrak ayna yapabilecek SAETTA , uygun grubu bulan KARABAYIRLI  ve 5 aylık arası olmasına rağmen Halis Karataş tercihiyle koşu kazanabilecek durumda olduğu kanısına varılabilecek VAHŞİKIZ da yazılabilir.

 

 

8.KOŞU :

Sentetik pistteki tek koşusu G1 ve uzun mesafeli olduğu için başarısız olan INNOVATION , en başarılı koşularını Ankara kum pistinde ve bu mesafede yapmıştı.Baba Captain Rio ve kısrak babası Sri Pekan yavrularının sentetik pistte başarılı olduğu düşünülürse INNOVATION da bu koşuda başarılı olabilir gözüküyor.

Zorunlu ara sonrası katıldığı 2 yarışta da sentetik pistte sert rakipler arasında başa baş mücadele eden ÇIKSALIN favoriye en ciddi rakip olacaktır.

 

 

9.KOŞU :

Kısa mesafede starttan ok gibi çıkıp adeta makine temposunda yarışı kazanan Karkız’a yapacak hiçbir şey olmadığı için son yarışında 2.kalan GOOD RANGER , süratli başlayacak yarışta anneden kardeşi Last Shadow ‘a yakışır bir performans sergilerse etkili düzlük sprintiyle bu yarışı kazanabilir.

GOOD RANGER BANKO.

 

 

1.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.Ayak : 2-5-4-1

2.Ayak : 9 (NİĞBOLU)    / 5

3.Ayak : 2 (RAMPAGE)

4.Ayak : 1-9-2-3    / 10-4-8-7

5.Ayak : 10-4-5-7-8

6.Ayak : 3-1-7-8-4-2

Ekonomik Kupon : 33 TL

Geniş Kupon        : 134 TL

 

2.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.Ayak : 1-9-2-3    / 10-4-8-7

2.Ayak : 10-4-5-7-8

3.Ayak : 3-1-7-8-4-2

4.Ayak : 3 (YAMANBEY)    / 4-2-6

5.Ayak : 3-6

6.Ayak : 3 (GOOD RANGER)

Ekonomik Kupon : 17 TL

Geniş Kupon        : 134 TL

BOL ŞANSLAR...

 

1)Sitemiz takipçilerinin hazırladığı/yatırdığı/oynadığı kuponların içeriği , tutarı , kazançlı olup olmaması sebebiyle sorumluluk ve inisiyatif tamamen kupon sahibinindir. Sitemizin bu konuda sorumluluğu bulunmaz, bulunamaz. Yukarıdaki tahmin ve yorumlar sitemiz yazarı/yazarlarının görüşlerini takipçilerimize bildirmek amaçlı olup, kupon yapmaya teşvik ve/veya yorumlarda/tahminlerde adı geçen safkanlara yönlendirme amacı taşımaz.

2)SerenKaranimo.com sitesinde yer alan içerik, haber, analiz ve yorumlar,  site sahibinden izin alınmadan ve kanunen belirlenen telif koşulları yerine getirilmeden, sosyal medya, yazılı medya ve görsel medyada kısmen ve/veya tamamen başka bir kişi, grup veya kuruluşun yayınıymış gibi yayınlanamaz, alıntı yapılamaz.

Aksini yapanlar hakkında, '5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Kanunu'  nun İlgili Maddeleri ve  '5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu' nun İlgili Maddeleri Gereğince' yasal işlem başlatıp, maddi ve manevi tazminat isteme hakkımız mahfuzdur.  

SerenKaranimo ©