• 15 Ağustos 2020 Cumartesi
  • İzmir

İKRAMİYE TUTARI: 776 TL

 

15.08.2020 İZMİR PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 

G3 kazanmış başarılı kısrak Nurten’in yavrusu GÖKÇEKENT , İstanbul çim pistindeki ilk koşusunda güzel bir üçüncülük yaptı.Artan form ve kondüsyonuyla koşunun doğal favorisidir.

Bursa çim pistindeki koşuları gayet iyi olan ERNAZ , Filozoftay’ın ana-baba bir kardeşi olup, çim pistte çok koşabilecek KARAÇULHA ve çim pistte gördüğü koşularla yarış kazanacak form ve kondüsyona erişen POLATLI GÜLÜ favoriye en ciddi rakipler olacaklar.

Şifneli gibi başarılı bir kısrağın yavrusu olup, annesi gibi bir beyaz bayrak-ayna yarışı yapabilecek ŞİFNE KIZI da ihmale gelmez.

 

 

2.KOŞU : 

Kariyeri ve gücü dikkate alındığında uygun rakipler arasında start alacak olan AĞAPERSEN koşunun doğal favorisidir.

Banko verdiğim son koşusunda beni yanıltmayarak kazanan ve koştukça daha iyi seviyedeki safkanlar arasında göreceğimiz TATARKAN favoriye en ciddi rakip olacaktır.

 

 

3.KOŞU : 

Beraber koştukları tek yarışta birbirlerinden baş farkıyla ayrılan SEE YOU SOON ve DESERT LIONESS arasındaki mücadelenin kazanan tayı belirlemesini bekliyorum.

Bu koşuyla yarış hayatına başlayacak, Bitcoin gibi çok önemli bir safkanın ana-baba bir kardeşi olan ve aynı ekürinin tayı LITECOIN ‘in idmanları bence henüz bu rakipleri geçmek için yeterli derecelere sahip değil.Birkaç koşu sonra çok farklı bir at olacaktır.

 

 

4.KOŞU : 

Bu aralar güzel form yakalayan DARKİN ve ŞİRİNOĞLU koşunun ortak favorileridir.

Son koşusunda ağır kilodan etkilenen, bu sefer müsait kiloyu bulan WALTZ GOES ON ve bomboş kilosuyla bu yarışı kazanabilecek ATLASHAN favorilere ciddi rakip olacaklar.

 

 

5.KOŞU : 

10 Aylık aranın ardından 1 koşu gören, sonraki 2 koşusunda ağır kilo altında ezilen, son yarışında ise normal kiloya dönünce Bursa’da güzel bir ikincilik yapan GRAY TAIL , G2 ikinciliği yaptığı sevdiği İzmir kum pistinde koşunun favorisidir.

Hemen her koşusunda aynı yarışını yapıp istikrarlı koşan TEKDADAŞ favoriye en ciddi rakip olacaktır.

Kalite olarak bu grubun üzerinde olan, ancak (belki de sorunlarından dolayı)  istikrar problemi sebebiyle istenen sonuçları alamayan MUAAMMERBEY de canı koşmak isterse bu grubu geçebilir.

Geniş Kuponlara , 8 aylık aranın ardından yarış gören ELDORADO da ihmale yazılabilir.

 

 

6.KOŞU :

‘İzmir Takip Atlarımız’dan birisi olan PRENSES ÖZGÜL uygun rakipler arasında, güzel düzlük sprintiyle bu kez kazanabilir.

1.Altılı Ganyan Ekonomik Kuponları için PRENSES ÖZGÜL BANKO.

1.Altılı Ganyan Geniş Kuponlar  ve 2.Altılı Ganyan Ekonomik ve Geniş Kuponları için , kazanabilecek form durumlarıyla dikkat çeken BELİNAY SULTAN , AKSİ SEDA , AĞRILI HANIM , GÖZYAŞI OTU ve İPEKSOYLU da yazılabilir.

 

 

7.KOŞU :

Zorunlu ara sonrası gördüğü 3 yarışta , 2 adet ikincilik yapıp, 1 kez de kazanan, özellikle Mirahor’u İstanbul çim pistinde geçtiği yarışı çok beğendiğim  MONACO , İzmir pistine ilk kez çıkacak olmasına rağmen uygun rakipler yanında kazanabilir.

Bu aralar süper form yaklayan ve son koşusunu 61,5 kg ile kazanan, bu sefer yeniden normal kiloya dönen LAWSON favoriye en ciddi rakip olacaktır.

GenişKuponlara , zorunlu ara sonrası gördüğü yarışla kondüsyon kazanan ve geçen sene bu pist ve mesafede KV-7 kazanırken daha güçlü rakipleri geçtiği unutulmaması gereken DORUKRÜZGAR da yazılabilir.

 

 

8.KOŞU :

Form ve performans olarak rakiplerinin önünde görünen BALSENA ve SILENT RIVER koşunun doğal favorileridir.

Bursa’daki son koşusunda , binicisi start çıkışı yarışın liderliğini alsa çok farklı sonuç alabileceğini düşündüğüm, buna rağmen son 200’e kadar 2.konumda gelen ve sonra düşen temposuyla yarışı 5.bitiren TUMBUL HAVVA HANIM , bu sefer Joker yavrularının çok sevdiği İzmir çim pistinde ihmale gelmez.

 

 

9.KOŞU :

Zorunlu ara sonrası İzmir çim pistinde ve benzer mesafelerde start aldığı 3 yarışında da ikinci-üçüncü sıradan düşmeyen KIYASET , müsait kilosu ve kendisini tanıyan jokeyiyle şeytanın bacağını kırıp, yarış hayatının 2.birinciliğine ulaşabilir.

KIYASET BANKO.

Geniş Kuponlara , kısa mesafeli son yarışında Eser gibi kaliteli bir safkana yakın bitirirken yarışını çok beğendiğim ve kısrak babası Antepli gibi uzun mesafede de iyi koşabilecek HABERYOLCUSU ve formda Kaizbert yavrusu PİST KRALI da yazılabilir.

 

 

1.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.Ayak : 3-2-4-9-10

2.Ayak : 5-11

3.Ayak : 2-1

4.Ayak : 4-10-2-8

5.Ayak : 5-1-8    / 4

6.Ayak : 10 (PRENSES ÖZGÜL)   / 3-2-1-6-8

Ekonomik Kupon : 16 TL

Geniş Kupon        : 134 TL

İkramiye                : 776 TL

 

2.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.Ayak : 4-10-2-8

2.Ayak : 5-1-8    / 4

3.Ayak : 10-3-2-1-6-8

4.Ayak : 5-6    / 2

5.Ayak : 2-10-11

6.Ayak : 5 (KIYASET)    / 17-8

Ekonomik Kupon : 30 TL

Geniş Kupon        : 181 TL

BOL ŞANSLAR...

 

1)Sitemiz takipçilerinin hazırladığı/yatırdığı/oynadığı kuponların içeriği , tutarı , kazançlı olup olmaması sebebiyle sorumluluk ve inisiyatif tamamen kupon sahibinindir. Sitemizin bu konuda sorumluluğu bulunmaz, bulunamaz. Yukarıdaki tahmin ve yorumlar sitemiz yazarı/yazarlarının görüşlerini takipçilerimize bildirmek amaçlı olup, kupon yapmaya teşvik ve/veya yorumlarda/tahminlerde adı geçen safkanlara yönlendirme amacı taşımaz.

2)SerenKaranimo.com sitesinde yer alan içerik, haber, analiz ve yorumlar,  site sahibinden izin alınmadan ve kanunen belirlenen telif koşulları yerine getirilmeden, sosyal medya, yazılı medya ve görsel medyada kısmen ve/veya tamamen başka bir kişi, grup veya kuruluşun yayınıymış gibi yayınlanamaz, alıntı yapılamaz.

Aksini yapanlar hakkında, '5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Kanunu'  nun İlgili Maddeleri ve  '5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu' nun İlgili Maddeleri Gereğince' yasal işlem başlatıp, maddi ve manevi tazminat isteme hakkımız mahfuzdur.  

SerenKaranimo ©