• 12 Mart 2020 Perşembe
  • İzmir

İKRAMİYE TUTARI: 3020 TL

 

 

12.03.2020 İZMİR PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 1-4

Bu pist ve mesafedeki performansıyla rakiplerinden ayrılan BAYDÖKER koşunun doğal favorisidir.

Son koşusunu pek dikkate almadığım RECO favoriye en ciddi rakip olacaktır.

 

 

2.KOŞU : 

Artık klasik olduğu üzere, İzmir'de Altılı Ganyan, kilo şartlarının kazanma şanslarını dengelediği zor bir Handikap koşu ile başlıyor.

Ağır kilosuna rağmen kalitesiyle PARAMPARÇA ve son koşusunda güçlü kısrakları iyi sayılabilecek bir derece yaparak geçen GÜÇLÜKIZ ilk şansa sahip safkanlar.

Genç nesilin formda safkanı BAVO BRAO ve formda AKARCA KHAN da bu koşuyu kazanabilecek güce ve form durumuna sahip safkanlar.

Hafif kilolu formda atlar CONGENIAL SON ve ÇINARBEY de ilk ayaktan tatlı bir sürpriz yapabilecek performansa sahip safkanlar.

 

 

3.KOŞU : 

'İzmir Takip Atlarımız' dan birisi olan ve yorum detayını ilgili sayfamızda bulabileceğiniz, Lozan gibi çok başarılı bir safkanın anneden kardeşi POWERMAN 'in bugün kazanmasını bekliyorum.

POWERMAN BANKO.

Geniş kuponlara, katıldığı 2 yarışını da oldukça beğendiğim, iyi bir ekürinin elinde bu yarışa hazırlansn SPEED FORCE ve hayatının ilk yarışında sert bir rakibe toslayan, idmanlarında sergilediği dereceler hiç de fena olmayan BY THE TIME da yazılabilir.

 

 

4.KOŞU : 

Formda aprantisiyle önde boş kalabileceği yarışı bulan ve uzun mesafe tecrübesi de olan DEMİRBARS koşunun favorisidir.

Tecrübeli bir jokeyle start alsa belki favori bile verebileceğim ancak bugüne kadar 1 yarış kazanan aprantisinin pilotajı benim için soru işareti olan ŞARLO , uzun mesafe tecrübesi ve bu mesafede 1.25.28 gibi bu grup için iyi bir dereceye sahip olması sebebiyle favoriye en ciddi rakip olacaktır.

 

 

5.KOŞU : 

İzmir kum pistinde bugüne kadar 2 kez start alan , bir tanesinde Yeltay arkasında G3 koşu ikinciliği yapan SANBERK sevdiğini düşündüğüm İzmir kum pistinde ilk şansa sahiptir.

Kocaeli kum pistindeki son yarışını hiç önemsemediğim, İzmir kum pistinde ve özellikle uzun mesafelerde çok iyi bir istatistiğe sahip olan MY SULTAN , sahibi ve aynı zamanda jokeyi Mehmet Kaya ile favoriye en ciddi rakip olacaktır.

İlgilileri tarafından yarış seçilerek koşulan , bu pist ve mesafedeki son koşusunda bir ara Patroniçe'yi bile sıkıştıran ve bu aralar form durumu çok iyi olan GÜLŞEKER de yazılabilir.

 

 

6.KOŞU :

Bu pist ve mesafedeki son koşusunda ilave olarak taktığı Dil Bağı'nın performansını pozitif etkilediği görülen ve güzel bir ikincilik yapan İSTANBUL ATEŞİ koşunun favorisidir.

Aynı koşuda yarım boy farkla İstanbul Ateşi'nin yarım boy farkla gerisinde 3.kalan BERCESTE ve sert rakipler arasındaki uzun mesafeli son koşusundaki beşinciliği fena olmayan MISKY BABY favorinin en ciddi rakipleri olacaklar.

3 Aylık aranın ardından sert grupta etkisiz kalsa da Win River Win yavrusu olması sebebiyle uzun mesafede iyi koşabilecek , İzmir kum pistinde her mesafede çok etkili performansa sahip bir yarış atı olan Trojen Horse'un anneden kardeşi ve idman pistinde sergilediği iyi derecelerle dikkat çeken  WINNER DANCER da ihmale gelmeyecek bir safkan.

 

 

7.KOŞU : 

Çim pistte katıldığı 3 koşudan 2 tanesini kazanan , diğerinde ise KV-9 koşuda Poyrazyeli-AyderAğası-Baş Hükümdar arkasında 4.olurken Baba İsmail gibi önemli bir rakibi geçen, Kaizbert torunu YETİM ALİ , yaklaşık 3 aylık arası ve ağır kilosu olmasına rağmen , idman pistinde sergilediği uzun mesafeli ve güzel dereceli işleriyle koşuyu kazanabilir.

YETİM ALİ BANKO.

Geniş Kuponlara , sert rakipler arasında başarısız kaldığı son koşusunu pek dikkate almadığım, Kurtel Ekürisi safkanı ATANERHAN , sentetik pistte uzun mesafeli son 3 koşusu da fena olmayan TAKİEFE , form durumu gayet iyi olan TATAVLA ve babası Ali Reis gibi çim pistte çok daha etkili koşabilecek OVAKAYA da yazılabilir.

 

 

 

12.03.2020 İZMİR PROGRAMI

ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 1-3-4-5-7-8

2.AYAK : 4 (POWERMAN)    / 6-2

3.AYAK : 1-3

4.AYAK : 4-1-7

5.AYAK : 1-2-4-5

6.AYAK : 1 (YETİM ALİ)    / 10-8-3-6

Ekonomik Kupon : 10 TL

Geniş Kupon        : 151 TL

İkramiye               : 3.020 TL