İKRAMİYE TUTARI: 1928 TL

 

 

30.09.2019 KOCAELİ PROGRAMI

TÜM KOŞULARIN ANALİZ VE TAHMİNLERİ

 

1.KOŞU : 2-6-5

İzmir pistindeki idmanlarında rakiplerine göre daha iyi dereceler yapan, kum pistte çok başarılı yavrular veren Yonaguska'nın tayı BABA AVCI koşunun favorisidir.

Kocaeli pistindeki idmanları iyi olan, Ünlüoğlu'nun anneden kardeşi ULAŞHAN ve Panta Rhei'nin anneden kardeşi olan Offlee Wild tayı SIEMPRE favoriye en ciddi rakip olacaklar.

Sıralı Üçlü Bahis Tahminim : 2-6-5

 

 

2.KOŞU : 7(KIVILCIM)    / 4

Son koşularındaki dereceleri, mesafe uyumu , güzel formu ve yetenekli binicisiyle KIVILCIM çok ön plana çıkıyor.

Bu pist ve mesafeyi seven hatta tek birinciliğini Kocaeli 1700 mt mesafede aldığını vurgulamak istediğim KIZILYAR , Yedili Plase kuponlarının sigortası olabilir.

 

 

3.KOŞU : 

Bir önceki koşusunda bu pist ve mesafede Braccioferro arkasında güzel bir ikincilik yapan RASİM KAPTAN , bomboş kilosu ve yetenekli aprantisiyle koşunun favorisidir.

Taylık döneminde Kısa Vade ve Grup koşularda dahi başarılı sonuçlar alan HARPUTLUNUN OĞLU Elazığ pistindeki yarışları sonrası Kocaeli pistinde bir koşu gördü.Bu sefer çok daha etkili koşmasını bekliyorum.

Koşuda start alacak tek kısrak olan , son koşusunda ağır kilodan etkilenen, bu sefer sevdiği pist ve mesafede uygun kiloyla start alacak PENGUEN de formda binicisiyle kuponlarda bulunmalıdır.

Geniş kuponlara, ağır kilolarına rağmen kaliteleriyle koşuya ağırlıklarını koyabilecek MASCHERANO ve BALYECİ SALİH ile uygun kilolarıyla sürpriz yapabilecek QAVIY ve IN THE NAVY de yazılabilir.

 

 

4.KOŞU : 

Kocaeli pistindeki tek yarışında Şartlı-5 koşuda sert rakipler arasında başarılı olamasa da sonrasında formunu geliştiren ve sentetik pistte sert rakipler arasında başabaş koşular çıkaran , Baba Ahmet gibi G2 ikincisi bir safkanın ana-baba bir kardeşi ATLIBEY 'in uygun rakipler yanında kazanmasını bekliyorum.

ATLIBEY BANKO.

 

 

5.KOŞU : 

Ankara pistindeki idmanlarında sergilediği dereceleri itibariyle bu rakiplerin yanında etkili olacağını düşündüğüm THE DERWISH koşunun favorisidir.

Sahibinin adını ve soyadını taşıyor olup, idman dereceleri de fena olmayan GÜRTUĞRUL , Tipitip 'in anneden kardeşi HAZARBEY ve San Marino 'nun anneden kardeşi MÜNFERİT favoriye en ciddi rakipler olacaklar.

Geniş kuponlara, sürprize açık Maiden koşuda HEPSİ yapılarak kalan taylar da yazılabilir.

 

 

6.KOŞU : 

9 Yaşında olmasına rağmen son koşusunu İzmir pistinde 63 kg ile kazanan şampiyon GÜMBÜR GÜMBÜR bu sefer 64 kg sıklete rağmen güzel formuyla koşunun favorisidir.

Arka arkaya G1 koşularda aldığı başarısız sonuçlar sonrası sentetik pistte iyi koşular çıkaran , Kocaeli pistini de seven ve benzer mesafede yarış kazanmışlığı olan ÖZEKAN favoriye en ciddi rakip olacaktır.

En uyumlu olduğu jokeylerden birisiyle start alan Kaizbert yavrusu ULUKIZ ve  uzun mesafede de zaman zaman iyi koşan, bu pisti de seven bir diğer Kaizbert yavrusu BABAARİF de kuponlarda bulunmalıdır.

Geniş kuponlara, mesafe ters olsa da bilinen performansıyla BAY EMİR de yazılabilir.

 

 

7.KOŞU : 

Mesafe 1200 mt olduğu zaman, şehir ayırt etmeden her pistte iyi koşan ve iyi bir start alırsa beyaz bayrak-ayna yapabilecek DONT HESITATE ağır kilosuna rağmen yetenekli aprantisiyle çok şanslıdır.

DONT HESITATE BANKO.

Geniş kuponlara, özellikle Bursa pistinde ve bu mesafedeki bir önceki koşusunu çok beğendiğim VELİAHT BETÜL yazılabilir.

 

 

8.KOŞU : 

Yanlış hatırlamıyorsam bir gözü görmeyen ama piste çıktığı zaman her zaman elinden geleni yapan FIRATIN ÖFKESİ müsait grupta koşunun favorisidir.

Bu aralar müthiş form yakalayan KOCAMEMED favorinin en ciddi rakibi olacaktır.

2000 mt mesafeli son koşusunda sanki mesafe biraz uzun gelen, bu sefer 200 mt kısalan mesafede (ki daha önce bu mesafede kazanmıştı) etkili koşacağını düşündüğüm , daimi binicisiyle start alan ÖZBİLGİN de kuponlarda bulunmalıdır.

 

 

ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 10-6-8    / 2-4-9-11

2.AYAK : 2 (ATLIBEY)

3.AYAK : 7-2-3-6    / 5-1-4

4.AYAK : 1-6-7-4    / 2

5.AYAK : 1 (DONT HESITATE)   / 3

6.AYAK : 4-7-8

Ekonomik Kupon : 10 TL

Geniş Kupon        : 104 TL

İkramiye                : 1.928 TL